Bartosz Marczuk

i

Autor: Wojciech Strozyk / Reporter Bartosz Marczuk

Kongres 590. Pieniędzy z KPO jeszcze nie ma, ale PFR już chce je przyznawać? Wiceprezes zarządu PFR Bartosz Marczuk wyjaśnia

2022-06-22 16:45

O tym, kiedy pieniądze z KPO dotrą do Polski, nikt nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć, jednak wielu twierdzi, że Polsce one się po prostu należą. Bartosz Marczuk, wiceprezes zarządu PFR w wywiadzie dla “SuperBiznesu” zdradził, jakie plany w sprawie dotacji z KPO ma PFR.

PRF chce już przyznawać pieniądze z KPO

Wiceprezes zarządu PFR Bartosz Marczuk wyjaśnia, że pomimo braku wpłynięcia środków z KPO, pieniądze już wkrótce mogą pojawić się w portfelach polskich przedsiębiorców. “ Polski Fundusz Rozwoju ma do wykonania dwa zadania przy KPO. Pierwszy to jest budowa systemu informatycznego, aby udrożnić płatności” - tłumaczy. “Drugim jest pas transmisyjny, kiedy to nie ma jeszcze realnych pieniędzy, a już są potrzeby, aby je wypłacać” - dodaje.

Kongres 590 - Bartosz Marczuk, PFR

Kiedy będą pierwsze pieniądze?

Jak mówi wiceprezes PFR, pierwsze przelewy mogą się pojawić już w lipcu/sierpniu 2022 r. Udzielając wsparcia finansowego z tarcz finansowych, część pieniędzy przedsiębiorcy będą musieli zwracać. “Miesięcznie do PRF napływa z tych zwrotów kwota rzędu 8 - 9 mln zł, a obecnie jest ich już ok. 8 mld zł. Rząd zdecydował, że te pieniądze będzie można wykorzystać do sfinansowania “pomostowego polskiego KPO” - dodaje.

Sonda
Czy KPO jest wybawieniem dla Polski?
Najnowsze

Materiał reklamowy