500 plus 2021

i

Autor: Shutterstock 500 plus 2021

Lockdown w Polsce. KONIEC 500 plus i trzynastek dla emerytów przez protesty kobiet?!

2020-11-01 8:22

Koronawirus i lockdown w Polsce. Masowe protesty kobiet i wspierających ich mężczyzn trwają w Polsce od prawie dwóch tygodni pod szyldem Strajku Kobiet. To efekt orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, które zaostrza prawo aborcyjne w Polsce. Decyzja TK i tysiące ludzi na ulicach w kraju to koniec 500 plus i trzynastek dla emerytów - alarmują "Wiadomości" TVP, które nie przebierają w słowach krytykując uczestników Strajku Kobiet oraz wspierających ich polityków.

Kryzys w Polsce. Lockdown i koronawirus

Polska zmaga się z silną drugą falą pandemii koronawirusa. Wirus z ogromną siłą uderzył także w inne kraje Europy. W szczycie jesiennej fali na polskich ulicach protestują setki tysięcy oburzonych obywateli, którzy nie zgadzają się na zaostrzenie i w praktyce zakaz aborcji w Polsce - a to za sprawą wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że dopuszczalność aborcji w przypadku ciężkiego lub śmiertelnego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją - czyli ponad 97 proc. przypadków przerywania ciąży w naszym kraju. 

ZOBACZ TAKŻE: Wszystkich Świętych 2020. Cmentarze zamknięte. Potężna kara za wejście na cmentarz!

Strajk Kobiet od początku jest mocno krytykowany przez TVP. Na paskach w TVP Info pojawiają się kontrowersyjne określenia dotyczące protestujących jak np. "siewcy śmierci". W sobotę widzowie "Wiadomości" TVP usłyszeli, że przez masowe protesty rodziny mogą stracić 500 plus, a emeryci dodatkowe - trzynaste emerytury.

Sonda
Strajk kobiet. Czy popierasz postulaty protestujących?

Koniec 500 plus i trzynastek dla emerytów

W „Wiadomościach” zasugerowano wprost, że spowodowany protestami gwałtowny skok w liczbie zakażeń doprowadzi nie tylko do kolejnych obostrzeń, ale i – co za tym idzie – do ograniczenia programu 500 plus i innych. - Im więcej zakażeń, tym bliżej jesteśmy decyzji o zamykaniu kolejnych branż, o czym powinni pamiętać politycy nawołujący do ulicznych protestów – mówił autor materiału, Marcin Szypszak. - Wstrzymane inwestycje, mniejsze wpływy do kasy państwa mogą skutkować koniecznością ograniczenia programów socjalnych. Chodzi m.in. o programy Rodzina 500+, wyprawka szkolna, 13. i 14. emerytura dla seniorów i wiele innych – wyliczał. 

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Emerytura Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS może stracić FORTUNĘ

Pokaz kreatywności. Takimi hasłami protestujący walczą z PiS-em.

Strasznie Polaków odbieraniem 500 plus i trzynastek dla emerytów skrytykowali internauci. Wśród pojawiających się komentarzy czytamy: „Kompletny odlot”, "zaczęli straszyć", „pięknie potrafią to odwrócić na swoją korzyść”.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany