Jarosław Kaczyński

i

Autor: SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS może stracić FORTUNĘ

2020-11-01 5:41

Jarosław Kaczyński oficjalnie jest emerytem, który pobiera emeryturę z ZUS, otrzymuje trzynastkę, a także niecierpliwie czeka na waloryzację rent i emerytur. To jednak też wicepremier rządu Mateusza Morawieckiego i prezes PiS oraz główny antybohater strajku kobiet związanego z wyrokiem TK w sprawie aborcji. Powoli mówi się, że ostatnie decyzje mogą być początkiem końca Kaczyńskiego i ten zrezygnuje. Jeżeli by tak się stało, prezes PiS nie tylko będzie skończony politycznie, ale też będzie musiał pożegnać się z pokaźną fortuną.

Jarosław Kaczyński utrzymuje się z dwóch rzeczy - bycia emerytem i politykiem. Emerytura prezesa PiS, jak wynika z ostatniego oświadczenia majątkowego, to ponad 7 tys. złotych miesięcznie. Świadczenie emerytalne z ZUS Kaczyński będzie już otrzymywał dożywotnio, co roku mogąc liczyć na waloryzację rent i emerytur. Jednak kwestia jego zarobków politycznych zależeć będzie od dalszej kariery.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: KONIEC 500 plus i trzynastek dla emerytów przez protesty kobiet!

Po wybuchu ogólnopolskiego strajku kobiet, gdzie protestujący w samej tylko Warszawie niemal codziennie przychodzili pod dom Jarosława Kaczyńskiego, pojawiły się głosy o końcu tego polityka. Jakie są możliwe warianty i co może stracić prezes PiS?

REZYGNACJA ZE STANOWISKA PREZESA PiS

Byłaby to bardzo symboliczna zmiana dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Jednak dla jego finansów zupełnie bez znaczenia. Kaczyński bowiem z tytułu bycia szefem Prawa i Sprawiedliwości nie pobiera żadnego wynagrodzenia. Tak więc dalej jego życia emeryta byłoby bajeczne.

Sonda
Waloryzacja rent i emerytur w Polsce powinna być:

REZYGNACJA Z RZĄDU

Zaledwie po kilku tygodniach Kaczyński odchodzi z rządu? Jeżeli do tego by doszło, to faktycznie straty finansowe byłby widoczne. Jako wicepremier prezes PiS może zarobić nawet 15 tys. złotych miesięcznie, czyli dwa razy tyle, co jako poseł. Na szczęście i tak może liczyć wtedy na trzymiesięczna odprawę, która jest wyrównaniem do rządowej pensji.

REZYGNACJA Z RZĄDU I SEJMU

Kaczyński rezygnuje z polityki! To byłby szok i chyba najbardziej nierealny scenariusz. Jeżeli jednak do niego by doszło, to Kaczyński nie dostawałby ani wspomnianej pensji wicepremiera (ok. 15 tys. złotych), ani poselskiej (ok. 7 tys. złotych) ani też diety parlamentarnej w wysokości 2,5 tys. Całe szczęście, że wówczas zostałaby prezesowi Kaczyńskiemu emerytura z ZUS, która w jego przypadku do najskromniejszych nie należy.

Stanowcze słowa na strajku. "Kaczyński będzie miał krew na rękach", "Dziewczyny rządzą"!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze