Mateusz Morawiecki

i

Autor: KRYSTIAN MAJ / KPRM Mateusz Morawiecki

Koronawirus. Rząd ODMRAŻA gospodarkę. Morawiecki właśnie ogłosił, znamy datę

2020-11-19 18:32

W piątek premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić kolejne etapy znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemia koronawirusa. Plan ma być rozpisany do połowy stycznia, ale jego realizacja będzie zależeć od skali zachorowań i od tego, jak z epidemią będzie radzić sobie służba zdrowia.

Według informacji uzyskanych od przedstawicieli rządu przez polsatnews.pl- najprawdopodobniej w piątek premier Morawiecki ogłosi etapy znoszenia poszczególnych obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Plan "odmrażania gospodarki" będzie rozpisany do połowy stycznia. - Jego realizacja będzie zależna od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia - tłumaczył w rozmowie z polsatnews.pl jeden z członków rządu.Odmrażanie gospodarki będzie przebiegało etapami. Plan ma być rozpisany od 30 listopada do połowy stycznia. Według informatorów stacji, rząd chce uniknąć błędów, jakie popełnił w ostatnich tygodniach, gdy rozporządzenia (np. zakazujące otwarcia sklepów meblowych) nie były odpowiednio konsultowane i publikowano je w Dzienniku Ustaw nawet kilkanaście minut przed ich wejściem w życie.

Zakażą KOLĘDY w te Święta! Nie będziesz mógł przyjąć księdza

Realizacja planu będzie zależna od przyszłej liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia - podkreśla w rozmowie z polsatnews.pl jeden z członków rządu. W pierwszej kolejności (czyli po 29 listopada) - uwzględniając postulaty branż handlowych i usługowych - mają ruszyć m.in. sklepy meblowe. W harmonogramie zostaną uwzględnione również np. restauracje i siłownie.

Odmrażanie handlu. Sklepy meblarskie otwarte wcześniej! Sprawdź kiedy

Rząd nie podjął jeszcze decyzji w sprawie szkół, prawdopodobnie nauka zdalna będzie kontynuowana również po 29 listopada.Nieoficjalnie ustalenia polsatnews.pl potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller. - Mogę potwierdzić, że w KPRM w ostatnim czasie trwały prace dotyczące dalszych działań w ramach strategii walki z koronawirusem - w tym w zakresie planu obostrzeń. Niebawem premier przedstawi informację w tym zakresie - powiedział Müller.

Czytaj też: 500 plus dla nauczycieli. Jak złożyć wniosek? Kiedy otrzymasz pieniądze? ZNAMY SZCZEGÓŁY 

Sedno Sprawy - Marcin Horała
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze