"Branża gamingu potrzebuje zdolnych dziewczyn". Mężczyźni wyłączeni z gry
„Celem programu jest nie tylko zwiększenie liczby kobiet w branży gamingowej, ale także stworzenie środowiska, w którym młode kobiety będą mogły rozwijać swoje pasje i realizować swoje ambicje. CD Projekt RED, jako lider polskiej branży gier, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest wspieranie młodych talentów i inwestowanie w przyszłość” – czytamy na stronie projektu.
O sprawie informuje portal ithardware.pl, który cytuje Agnieszka Szamałek-Michalska - dyrektor do spraw kultury, różnorodności i inkluzywności w CD PROJEKT RED, która stwierdziła, że "bardzo się cieszę, że właśnie rozpoczynamy rekrutację do 3. edycji projektu „CD PROJEKT RED - Dziewczyny w Grze!".
Jak dodała, cytowana przez portal, "uczestniczki poprzednich dwóch edycji pokazały cały wachlarz talentów, zachwyciły nas swoimi projektami, a przede wszystkim swoim niesamowitym rozwojem w trakcie programu! Ich pasja i energia zainspirowały nas wszystkich".
"Branża gamingu potrzebuje zdolnych dziewczyn, dlatego zachęcamy wszystkie zainteresowane kandydatki do aplikowania i wspólnej przygody!" - mówi Szamałek -Michalska.
Portal również czeka na odpowiedź, czy będzie analogiczny program skierowany do mężczyzn. Portal przypomina jednocześnie o "innym wydawcy Ubisoft, gdzie wymogiem do przystąpienia do programu Develop at Ubisoft, było (i jest) bycie kobietą lub identyfikowanie się jako osoba niebinarna".
Jak czytamy w licznych komentarzach w mediach społecznościowych, autorom zarzuca się stosowanie podwójnych standardów, dysktryminację z uwagi na płeć i wiek, czy wciąganie „na siłę” wybranej grupy społecznej do branży.
CD Projekt Red to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w branży gier komputerowych. Swój obecny sukces zawdzięcza szczególnie tytułowi z 2015 r. Wiedźmin 3: Dziki gon, uznanego za jedną z najlepszych gier action-RPG wszechczasów.