Kaczyński na konwencji PiS

i

Autor: pisorg/Facebook Jarosław Kaczyński

Konwencja PiS. Kaczyński: będą kolejne, "nowe pomysły" w walce z inflacją

2022-06-04 12:49

Wydatki na rodzinę, głównie na dzieci, wzrosły za rządów PiS o 200 miliardów zł, a tylko w 2022 roku o 62 mld zł - powiedział wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji partii. Według niego, nastąpił także "niebywały wzrost" wydatków z myślą o seniorach. Odnosząc się do sytuacji polskich rodzin, Kaczyński poinformował, że "wydatki na rodzinę, a mówiąc dokładnie głównie na dzieci, wzrosły o 200 miliardów złotych, a w tym roku - roku 2022 - w ciągu jednego roku będzie to już przeszło 62 miliardy złotych".

"To jest przede wszystkim +500 plus+. A to że jest także +Maluch Plus+, +Dobry Start+, +Rodzinny Kapitał Opiekuńczy+, czy +Matka 4 plus+, a właściwie +Mama 4 plus+, bo tak trzeba powiedzieć" - wyliczał. Kaczyński przekonywał, że "to jest naprawdę ogromna zmiana". Podkreślił, że PiS "nie zapomniał także o seniorach". "Tutaj (...) mamy wzrost niebywały - z 3,6 mld zł do 44 mld zł. W tym roku, w roku 2022, patrząc na te lata, na samą 13. emeryturę, wydaliśmy 43,8 bodajże miliarda złotych, na 14. (emeryturę) 11,4 miliarda złotych" - poinformował.

Prezes PiS na konwencji partii w Markach pod Warszawą wskazywał na dotychczasowe działania rządu w różnych sferach życia. Wymienił m.in. środki przeznaczone na politykę społeczną, kulturalną i gospodarczą.

- Inflację opanujemy i mam nadzieję, że nie będzie to termin jakiś bardzo odległy. Musimy to uczynić i damy radę - mówił wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji partii. Będą kolejne, "nowe pomysły" w walce z inflacją. "Inflację opanujemy i mam nadzieję, że nie będzie to termin jakiś bardzo odległy. Musimy to uczynić, bo perspektywa na przykład Turcji - 60 proc. inflacji - to jest perspektywa dla gospodarki, dla gospodarstw domowych naprawdę straszliwie niszcząca - podkreślił.

Nawiązując do sytuacji kredytobiorców, ale i niskiego oprocentowania lokat, powiedział, że rząd PiS "podjął dialog" z bankami. "I będziemy mieć, zaczynamy mieć znacznie wyższe niż dotąd procenty od wkładów czy depozytów. To jest bardzo ważne dla walki z inflacją" - podkreślił. Przekonywał, że warto ten dialog kontynuować, a czasami warto też z czegoś zrezygnować, "żeby w przyszłości było lepiej, bo inflacja naprawdę strasznie niszczy".

Pieniądze to nie wszystko. Maciej Szlinder

-Mamy przełom w polityce gospodarczej, bo tu mamy także nowe pomysły. Mamy sposób sięgania po środki. (...) Mamy wielkie inwestycje, o których zapomniano przez wiele lat. To przede wszystkim Centralny Port Komunikacyjny - to jest naprawdę olbrzymia inwestycja" - podkreślił Kaczyński. Jak dodał, "w całych dziejach PRL-u, gdzie wielkich inwestycji było wiele, żadna nie była tak wielka jak ta". "Ona zmieni charakter naszego kraju. Ona ustawi go w centrum Europy i odpowie na pytanie: czy w Berlinie, czy w Warszawie - powiedział prezes PiS.

Przekop Mierzei Wiślanej, budowa nowych dróg i autostrad, wielkich przedsięwzięć jak np. Via Carpatia, to inwestycje dotyczące naszej integralności terytorialnej i godności narodowej - powiedział wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

"Obrona stoczni, przekop Mierzei Wiślanej - to inwestycje dotyczące naszej integralności terytorialnej, naszej godności narodowej" - powiedział Kaczyński.

-W tym kontekście Kaczyński wymienił także inwestycje w drogi krajowe, "w tym wielkie inwestycje jak Via Carpatia". -Mamy tutaj do czynienia nie tylko z podjętym już przedtem - to trzeba przyznać - działaniem dla budowy dróg i autostrad, ale także z pewnym planem. Z planem wielkich połączeń Północ-Południe. Planem budowy nowej osi strategicznej w Europie, zmianę sytuacji strategicznej, gospodarczej w Europie, budowy Międzymorza, budowy Europy Środkowej" - powiedział.

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński jest dobrym wicepremierem ds. bezpieczeństwa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze