Sterownia kopalni KGHM

i

Autor: Materiały prasowe Sterownia kopalni KGHM

Kopalnia KGHM Sierra Gorda będzie samodzielna finansowo. Spółka podała prognozę

2020-11-19 13:35

Spółka KGHM Polska Miedź przekazała ważne informacje dotyczące kopalni Sierra Gorda. Chilijska inwestycja polskiego giganta miedziowego już wkrótce stanie się samodzielna finansowo.

Kopalnia Sierra Gorda to inwestycja KGHM Polska Miedź uruchomiona w czerwcu 2014 roku. Sam projekt jest wspólnym przedsięwzięciem typu Joint Venture obecnie kontrolowanym przez KGHM Polska Miedź S.A. (55 proc.), Sumitomo Metal Mining (31,5 proc.) i Sumitomo Corporation (13,5 proc.).

SPRAWDŹ TAKŻE: Ceny prądu w górę. Rachunki będą OGROMNE! Zobacz, ile zapłacisz

- Zakładamy, że w ciągu najbliższych kilku lat Sierra Gorda będzie stawała się samodzielna, jeśli chodzi o finansowanie działalności i kolejnym krokiem będzie stopniowe spłacanie zadłużenia wobec podmiotów niepowiązanych ze spółką, a kolejny to będzie spłata pożyczek wobec właścicieli - poinformowała wiceprezes ds. finansowych KGHM Polska Miedź Katarzyna Kreczmańska-Gigol. - Jeśli chodzi o ten rok, nie zakładamy, że te przepływy się pojawią. W tym roku wiemy, że nie będzie dokapitalizowania z naszej strony - dodała.

Jak informuje KGHM Polska Miedź, kopalnia złoża miedzi i molibdenu Sierra Gorda położona jest w Chile – na pustyni Atacama w regionie Antofagasta, około 60 km na południowy zachód od miasta Calama na północy Chile, na wysokości około 1700 m n.p.m. Obecnie prowadzona jest eksploatacja obszaru Catabela z docelową głębokością eksploatacji do około 1000 m.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: 2000 zł dla PRACOWNIKÓW na etacie i umowie zlecenie. Kto i kiedy może dostać pieniądze?

Bombki z Krośnic podbijają świat
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze