wesele

i

Autor: pixaby

Koronawirus w Polsce. Wesele będą zakazane! Rząd wprowadza nowe obostrzenia

2020-10-15 17:43

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 staje się coraz bardziej dramatyczna, to już ostatni dzwonek na działania, które skutecznie zahamują rozwój epidemii. Rząd ogłosił nowe obostrzenia, które będą obowiązywać od Premier Mateusz Morawiecki zapewnia jednak, że nie ma planowanego całkowitego zamykania gospodarki., wprowadzone zostaną jednak obostrzenia dotyczące wesel i działań gastronomii.

Czwartek, 15 października przyniósł kolejny rekord zachorowań na COVID-19. Zdiagnozowano ponad 8 tys. nowych przypadków,  a lekarze z całej Polski alarmują, że brakuje łóżek dla chorych. W wielu placówkach koronawirusa zdiagnozowano u personelu medycznego przez co zamykane są kolejne oddziały i całe szpitale. Sytuacja staje się dramatyczna i wymaga natychmiastowych działań.

Zobacz także: Godziny dla seniorów w sklepach odzieżowych. Kiedy można zrobić zakupy?

Premier Mateusz Morawiecki na specjalnej konferencji prasowej poinformował o kolejnych obostrzeniach wprowadzanych przez rząd. Najważniejsza jest izolacja, w związku z czym premier Morawiecki apeluje o pracę zdalną oraz o powstrzymanie się od uczestnictwa w imprezach.  W strefach żółtych imprezy okolicznościowe, takie jak wesela mogą odbywać się na maksymalnie 20 osób, natomiast w strefach czerwonych, a których znalazły się największe polskie miasta, będzie obowiązywać całkowity zakaz organizowania imprez. Obostrzenia wejdą w życie 19 października.

Czytaj też: Test na koronawirusa. Poda wyniki w 5 MINUT! Naukowcy opracowali nowe badanie

Kolejki do Tauron Areny Kraków, która jest jednym z punktów pobierania wymazów w kierunku koronawirusa.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze