Inwestycje

Kosmiczne monety od Mennicy Gdańskiej. Możesz na nich nieźle zarobić!

2022-12-02 16:12

1 grudnia obchodzony był Dzień Numizmatyka. Jak podkreślają eksperci rynek numizmatyczny rozwija się dynamicznie. Monety są dobrą formą inwestycji ponieważ stale zyskują na wartości i stanowią bezpieczną formę lokowania kapitału.

Dzień Numizmatyka. Najdroższe monety na świecie

1 grudnia obchodzony jest dzień Numizmatyka. Data związana jest ze śmiercią Eligiusza z Noyon - patrona złotników, grawerów i kowali. Zainteresowanie monetami stale rośnie. Nie tylko wśród pasjonatów ale również inwestorów - ponieważ inwestycja w monety jest jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału.

"Najdroższą monetą świata jest obecnie amerykański srebrny dolar Flowing Hair, który pochodzi z 1794 r. . Do tej pory odnaleziono jedynie 130 sztuk. Każda warta jest co najmniej kilka milionów dolarów. Najwięcej za Silver Dollar zapłacono w 2013 r. – 10 mln dolarów. Wśród monet pochodzących z Polski najdroższą jest moneta zaprojektowana przez medaliera Samuela Ammona. Na świecie istnieją jedynie trzy egzemplarze tego nominału. Jeden z nich w 2018 r. na aukcji w Stanach Zjednoczonych sprzedano za 2 mln 160 tys. dolarów" - informuje portal money.pl.

Kosmiczne monety. Mennica Gdańska uczciła pamięć Stanisława Lema

Inwestycja w monety ma wiele zalet. Kruszce nie podlegają inflacji a potencjalny transport nie przysparza tylu problemów co np. transport antyków czy dzieł sztuki. W celu zakupu monet należy udać się do Mennicy. Szczególną uwagę warto zwrócić na Mennicę Gdańską. Mennica Gdańska, która słynie z monet o zaskakującej tematyce i wyjątkowej niepowtarzalnej formie wypuściła serię monet, której głównym bohaterem jest Stanisław Lem - pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców literatury science-fiction. Na monetach widoczne są wizerunki bohaterów dzieł literackich, grafika i ilustratora twórczości Lema Daniela Mroza oraz samego autora. Autorem projektów jest Przemek Dębowski, krakowski grafik, którego okładki od ponad 10 lat zdobią książki Stanisława Lema w Polsce oraz renomowanych wydawnictw w USA i Hiszpanii - informuje portal money.pl.

Otwarcie serii stanowią dwie monety o wadze 2 uncji o nazwie "Lem" oraz "Solaris" a każda emisja będzie zawierała monety wybite ze srebra, złota oraz w kształcie statuy. W ramach serii dostepne będą następujące produkty

  • Moneta "Solaris" 2 oz o wartości 10 euro (2000 szt.)
  • Moneta "Stanisław Lem 2 oz o wartości 10 euro (2000 szt.)

Kolejna część serii będzie miała swoją premierę w grudniu. Wówczas do sprzedaży trafią poniższe monety:

  • Moneta "Solaris" 200 g o wartości 20 euro (100 szt.)
  • Moneta "Daniel Mróz i Stanisław Lem" 200 g o wartości 20 euro (100 szt.)

Wszystkie monety zostały uszlachetnione kolorowym drukiem UV oraz umieszczone w eleganckich drewnianych pudełkach wraz z certyfikatem autentyczności - informuje portal money.pl.

Inwestycje numizmatyczne. Stopa zwrotu nawet 50 proc!

Jak wspomina portal money.pl inwestycja w monety pochodzące z Mennicy Gdańskiej może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wyprodukowane przez "MG" monety z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego doczekały się rozszerzenia serii. "Nakład to odpowiednio 2000 i 200 egzemplarzy, a aktualna cena wynosi 1549 zł i 13 499 zł. Złote monety "Talent" z serii "Robert Lewandowski, Droga do marzeń" cieszą się dużym powodzeniem. Dostępne są już jedynie ostatnie egzemplarze" - podkreśla redakcja money.pl. Stopa zwrotu w przypadku niektórych monet wynosiła 50 proc.!

Sonda
Czy inwestujesz w zakup monet?
Pieniądze to nie wszystko - Janusz Steinhoff
Najnowsze