Lidl sklep

i

Autor: Shutterstock Lidl sklep

Lidl wspiera światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Co to takiego?

2020-05-07 11:58

Każdy z nas codziennie sięga po produkty, które importowane są z najdalszych zakątków świata. Nie wyobrażamy sobie śniadania bez kawy, awokado czy bananów na przekąskę. Właśnie te produkty pochodzą przede wszystkim z krajów tzw. Globalnego Południa. Organizacja Fairtrade wspiera godne warunki pracy oraz poszanowanie środowiska naturalnego w tym rejonie. Sieci handlowe takie jak Lidl, starają się promować ideę Sprawiedliwego Handlu i budować świadomość na temat produktów Fairtrade.

Co roku w drugą sobotę maja obchodzimy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Jest to doskonała okazja aby przypomnieć ideę Fairtrade. Wiele produktów, które spożywamy każdego dnia oraz z których korzystamy, takich jak kawa, herbata, czekolada, banany, czy też bawełniana odzież są wytwarzane w krajach tzw. Globalnego Południa. Wszystkie te produkty są efektem pracy setek milionów mieszkańców tamtejszych wsi. Mimo że towary, jakich dostarczają na światowy rynek, są bardzo cenne, rolnicy oraz pracownicy plantacji żyją i pracują w bardzo ciężkich warunkach oraz toczą nierówną walkę ze zmianą klimatu, która sprawia, że coraz trudniej uprawiać ziemię i utrzymywać się ze sprzedaży plonów.

Czytaj również: Wielkie promocje Biedronki. Mięso mielone za 3 złote, wątróbka za 2 złote i skrzydełka za złotówkę

W ofercie sieci Lidl na stałe są dostępne produkty spożywcze certyfikowane Fairtrade, w tym między innymi czekolady i praliny. W ofercie słodyczy marki własnej Lidla – Favorina jak i produktów delikatesowych Deluxe, dostępnych czasowo, głównie przed Świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy, również można znaleźć produkty Fairtrade.

Sprawdź także: Xerox wspiera szpitale w walce z koronawirusem

Przy tej okazji warto wspomnieć, że firma Lidl rozwinęła także swój własny projekt wsparcia rolnictwa, otwierając ośrodek szkoleniowy „PROCACAO” dla rolników posiadających małe gospodarstwa na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Plantatorzy poznają tam przyjazne środowisku i nowoczesne techniki uprawy kakao, które pomagają w zwiększeniu zbiorów. Dzięki temu rolnicy w przyszłości będą mogli rozwijać swoje gospodarstwa przy jednoczesnym zachowaniu bioróżnorodności środowiska.

Czytaj "Super Express: bez wychodzenia z domu. KLIKNIJ TUTAJ

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze