Są obostrzenia w sklepach

i

Autor: Pixabay

Limity w sklepach! Sieci wydłużają godziny otwarcia. Zobacz, kiedy możesz zrobić zakupy

2020-10-16 12:18

Podczas czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe obostrzenia jakie będą obowiązywać na terenie całego kraju. Już teraz wprowadzono godziny dla seniorów, dodatkowo w strefie czerwonej uruchomione zostaną limity w sklepach. W związku z tym wiele sieci handlowych zdecydowało się na wydłużenie godzin otwarcia.

Pandemia COVID-19 weszła w niebezpieczną fazę, dobowe liczy zachorowań są coraz wyższe i potrzebne są natychmiastowe działania, by powstrzymać rozwój epidemii. Najskuteczniejszą metodą jest maksymalne ograniczenie kontaktów i dystans społeczny. W tym celu wprowadzono szereg kolejnych obostrzeń, które mają pomóc w walce z pandemią. W czerwonych strefach, do których włączono praktycznie wszystkie duże miasta jak Kraków, czy Warszawa, obowiązywać będzie od soboty, 17 października limit osób mogących przebywać w sklepie i będzie on wynosił 5 osób na jedną kasę. Wiele sieci handlowych zdecydowało się zatem na wydłużenie godzin otwarcia.

Zobacz także: UWAGA! Rząd sprawdza nasz MAJĄTEK, DOCHODY i EMERYTURĘ. Nie powiesz? Grozi kara!

W jakich godzinach zrobisz zakupy?

Biedronka

Biedronka pierwsza zdecydowała się na zmianę godzin otwarcia swoich placówek. Już  od soboty 10 października niemal 2600 sklepów Biedronki działało co najmniej do godz. 23.00, a w najbliższych dniach wydłużone zostaną godziny kolejnych placówek. Dodatkowo ponad 40 placówek czynnych jest całą dobę. Lista sklepów, które będą otarte on stop dostępna jest na stronie Biedronki.

Lidl

Również Lidl zdecydował się na wydłużenie godzin otwarcia swoich sklepów. 15 placówek będzie czynnych non stop, to między innymi sklepy w Warszawie, Poznaniu, Koszalinie czy Łodzi. Pozostałe lokale w dni powszednie będą czynne co najmniej do godziny 22:00, a blisko 230 sklepów do 23:00.

Czytaj też: Planujecie zmienić pracę? To stanowisko będzie najbardziej dochodowe w przyszłości

Kaufland

Kaufland także podjął decyzję o zmianie godzin otwarcia. Sklepy sieci będą czynne w godzinach 6:00-23:00.

Auchan

Sklepy sieci Auchan są otwierane wcześniej. Od poniedziałku do soboty pracują od godziny 6:30. Co ważne, placówki zlokalizowane w Szczecin Galaxy oraz w łódzkiej Manufakturze czynne są bez zmian.

Dramatyczny apel pacjentów szpitala MSWiA w Poznaniu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze