Powszechny spis rolny 2020

i

Autor: Pixabay/Free-Photos Rząd sprawdza nasz MAJĄTEK, DOCHODY i EMERYTURĘ. Nie powiesz? Grozi kara!

UWAGA! Rząd sprawdza nasz MAJĄTEK, DOCHODY i EMERYTURĘ. Nie powiesz? Grozi kara!

2020-10-16 5:57

Do końca listopada 2020 rząd może zapukać do twoich drzwi, a urzędnik spyta, ile zarabiasz, jaką masz emeryturę, jakie są inne dochody, jakie masz mieszkanie i inne nieruchomości. W ten sposób sprawdzone zostaną wszystkie domostwa prowadzące działalność rolniczą. Jeżeli nie odpowiemy na pytania, możemy dostać karę. Powszechny spis rolny w Polsce jest obowiązkowy i trwa trzy miesiące. Sprawdź, o co spyta cię urzędnik, do czego może wykorzystać zebrane dane oraz kiedy odbędzie się powszechny spis rolny.

Od 1 września rząd sprawdza nasze dochody. Wtedy bowiem ruszył powszechny spis rolny 2020. Urzędnicy sprawdzą wszystkie gospodarstwa indywidualne, gospodarstwa prowadzone przez osoby prawne (spółdzielnie, spółki) oraz jednostki organizacyjne niemającej osobowości prawnej w dniach od 1 września do 30 listopada 2020 roku. Udział w powszechnym spisie rolnym 2020 jest obowiązkowy. Dane rolników zbierane będą za pomocą:

UWAGA! Polscy rolnicy walczą z wegetarianami i weganami. Mówią o ciężkiej pracy rzeźników

- samospis internetowy przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego (każda gmina zapewni w siedzibie urzędu stanowisko komputerowe do przekazania danych w ramach samospisu internetowego);

- wywiad telefoniczny przeprowadzany przez rachmistrza telefonicznego;

- bezpośredni wywiad przeprowadzany przez rachmistrza terenowego podczas wizyty w gospodarstwie.

ZOBACZ: Rekordowe emerytury w Polsce. UJAWNIAMY ile wynoszą i kto je dostaje

Sonda
Czy uważasz, że zamiast godzin dla seniorów, rząd powinien na nowo wprowadzić handel w niedziele?

Jakie dane rolnicy będą musieli podać? Powszechny spis rolny pozwoli na zebranie takich informacji jak dane osobowe rolnika (imię, nazwisko, adres zamieszkania, etc.), udział działalności rolniczej w dochodach gospodarstwa, działalność pozarolnicza, dochody z rent, emerytury oraz innych świadczeń, dochody z pracy najemnej czy sprzedaż produktów rolnych wytworzonych w danym gospodarstwie.

CZYTAJ TEŻ: Kolejny cios w przedsiębiorców? Nowy podatek coraz bliżej

Osoby użytkujące gospodarstwa rolne będą musiały także podać liczbę maszyn używanych w gospodarstwie, powierzchnię gruntów, łąk, pastwisk, szkółek drzew i krzewów, upraw stałych czy zasiewów. Spisane zostanie także pogłowie zwierząt gospodarskich (m.in. świń, knurów, loch, jałówek, byczków, warchlaków, jagniąt, kur niosek czy samic zwierząt futerkowych) informacje dotyczące hodowli ryb, zużycia nawozów oraz powierzchnia, kubatura i pojemność budynków gospodarskich. Rolnicy będą musieli poinformować o osobach pracujących w gospodarstwie.

"Bez pomocy od państwa, nie przetrwamy". Protest przedstawicieli branży przewozów pasażerskich

Warto wspomnieć, że spis jest OBOWIĄZKOWY. Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej. Może ona wynieść nawet 5 tys. złotych.

Dane zebrane w powszechnym spisie rolnym wykorzystywane będą do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do tworzenia i aktualizacji przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego operatów statystycznych. Zebrane w spisie informacje mogą być także łączone z danymi z innych badań statystycznych, w tym z danymi zebranymi w narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Dane osobowe zebrane w ramach spisu rolnego nie mogą być wykorzystywane do innych celów.

CZYTAJ TEŻ: Masz psa? WYŻSZY podatek za zwierzę w domu! Podatek od psa 2021

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze