Masz psa? WYŻSZY podatek za zwierzę w domu! Podatek od psa 2021

2020-10-12 16:35

Podatek od psa wzrośnie. Za każdego psowatego czworonoga w przyszłym roku zapłacimy więcej. Wszystko przez to, że podatek od psa w 2021 będzie wyższy i tym samym za "najlepszego przyjaciela" przyjdzie nam płacić grubo ponad 100 złotych. Zobacz, kto będzie płacił wyższy podatek za psa w 2021 roku i jakie to będą stawki.

Podatek za psa obowiązuje w Polsce od 1991 roku. W przyszłym roku, 2021 ma wzrosnąć i właściciele psów będą mogli znacząco poczuć to w kieszeni. Wszystko zależy oczywiście od samorządów, bowiem to one decydują o opłacie lub nawet jej braku.

ZOBACZ TAKŻE: Wprowadzą zakaz spotkań rodzinnych. Będzie lockdown?

Od 2021 roku gmina będzie mogła nałożyć podatek za psa w wysokości do 130,30 złotych. Osoby zwolnione z obowiązku płacenia podatku to osoby niepełnosprawne oraz emeryci, mający więcej niż 65 lat i jednocześnie samodzielnie prowadzący gospodarstwo domowe. Opłat za psa nie muszą uiszczać także płatnicy podatku rolnego, jednak tylko w wypadku, gdy posiadają maksimum dwa psy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: NOWE godziny dla seniorów! Od kiedy? W jakich godzinach?

Jak przypomina Polsat, gminna opłata za psa powinna być uiszczona do 30 kwietnia każdego roku. Jeśli pies pojawił się w gospodarstwie domowym w połowie roku trzeba za niego zapłacić połowę stawki rocznej. Termin uiszczenia opłaty jest uzależniony od terminu zakupu bądź narodzin zwierzęcia. Większość gmin przyjmuje, że pieniądze należy wpłacić do dwóch miesięcy od nabycia lub narodzin psa.

Sonda
Czy uważasz, że zamiast godzin dla seniorów, rząd powinien na nowo wprowadzić handel w niedziele?
Horror na Pradze. Mieszkańcy Wawerskiej mieszkają na budowie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze