Gdzie i kiedy trzeba nosić maseczki? Wszystko, co musisz wiedzieć

i

Autor: Pixaby Gdzie i kiedy trzeba nosić maseczki? Wszystko, co musisz wiedzieć

Wprowadzą zakaz spotkań rodzinnych. Będzie lockdown?

2020-10-12 10:41

Cała Europa zmaga się ze wzrostami zachorowań na koronawirusa, sytuacja w wielu miejscach robi się niebezpieczna. Eksperci nie są zgodni, czy jest to już druga fala pandemii czy nadal pierwsza. Wiadome jest jednak, że wiele państwa znalazło się w kluczowym momencie, jeżeli nie uda się zahamować dobowych przyrostów chorych może się okazać, że niezbędny będzie kolejny lockdown, który może być z kolei zabójczy dla gospodarek. Władzie niektórych rejonów już teraz decydują się na wprowadzanie pojedynczych zakazów.

Włoski minister zdrowia Roberto Speranza zapowiedział w niedzielę, 11 października, że w kraju zostanie wprowadzony zakaz uroczystości rodzinnych. W rozmowie z telewizją RAI podkreślił, że prowadzone będą kontrole. Taki zakaz na zostać zawarty w przygotowywanym dekrecie rządu. Włochy po raz kolejny notują wzrosty zachorowań, a decyzje rządu mają zahamować rozwój epidemii. Nikt nie chce doprowadzić do sytuacja jaka była wiosną kiedy to właśnie Italia była najbardziej dotkniętym przez koronawirusa państwem w Europie.

Zobacz także: Maseczki obowiązkowe. W Lidlu kupisz je za 50 groszy!

Zdaniem Sparanzy jednym z miejsc gdzie szerz się wirus są właśnie rodzinne imprezy, na przykład urodziny wyprawiane dzieciom. Co ważne, zakaz obejmie wszystkie uroczystości rodzinne, będą również prowadzone specjalne kontrole, by sprawdzić czy włosi stosują się do zakazu.

Sprawdź również: Przynieś swoje stare ubrania, a H&M przerobi je na nowe

Zielony przystanek w Rzeszowie jest już gotowy! Będą kolejne!
Najnowsze