sklep h&m

i

Autor: Marco Verch/Flickr

Przynieś swoje stare ubrania, a H&M przerobi je na nowe

2020-10-12 8:19

Ochrona środowiska i recykling to nie tylko segregacja śmieci i oszczędzanie wody, na otaczający nas świat ma również wpływ nasze podejście do zakupów, zwłaszcza tych ubraniowych. H&M chcąc szerzyć odzieżowy recykling wśród swoich klientów wprowadziła iście rewolucyjną usługę. Sieć zamierza bowiem przerabiać stare ubranie swoich klientów na nowe.

To nie pierwsze działania H&M wspierające środowisko, sieć już od dłuższego czasu prowadzi regularne zbiórki starych ubrań, w zamian których otrzymują dodatkowe rabaty i punkty. Teraz -popularny odzieżowy gigant rusza z kolejną, rewolucyjną usługą. W swoim ojczystym mieście, Sztokholmie, H&M uruchomi niezwykłą usługę. Pozwoli ona przerobić stare ubrania na nowe. Wystarczy, że klient przyniesie do sklepu nieużywaną bluzkę albo spodnie, zostaną one najpierw umyte, a następnie włożone do maszyny o nazwie Looop, która rozdziera i szatkuje tekstylia. Z uzyskanych włókien wytwarza się nowe ubrania.

Zobacz także: Maseczki obowiązkowe. W Lidlu kupisz je za 50 groszy!

Jak podaje sieć cały proces ma odbywać się na oczach klienta i trwa około 5 godzin. Co ważne, konsument sam może wybrać spośród trzech wariantów jak ma nowa rzecz finalnie wyglądać. Do wyboru są swetry, dziecięce kocyki oraz szalik, jednak H&M zapewnia, że oferta ta zostanie rozszerzona. Całość usługi kosztuje od 11 do 16 dol., czyli około 40-60 zł.

Sprawdź również: 30 lat od pierwszego wcielenia naszej gazety. "Express" (poranny) utorował drogę "Super Expressowi"

- Cały czas prowadzimy badania nad nowymi technologiami i innowacjami, by wspierać transformację przemysłu odzieżowego i pracować nad sposobami ograniczenia zależności od materiałów pierwotnych. Zachęcenie do tego klientów jest kluczem do wprowadzenia prawdziwej zmiany i jesteśmy podekscytowani tym, co Looop zainspiruje - powiedział Pascal Brun, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w H&M. 

Źródło; Rzeczpospolita

Kasa radomskiego schroniska dla zwierząt świeci pustkami
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze