Emerytury 2021

i

Autor: Shutterstock Emerytury 2021

Rekordowe emerytury w Polsce. UJAWNIAMY ile wynoszą i kto je dostaje

2020-10-15 9:53

Najwyższa emerytura w Polsce dla kobiet i mężczyzn to pieniądze, o jakich mogą pomarzyć nawet prominentni politycy. Co ciekawe najlepiej zarabiający emeryci nie byli w przeszłości prezesami banków czy szefami wielkich korporacji. Zobacz, jakie emerytury dostają seniorzy rekordziści, ile mają lat i czym zajmowali się w przeszłości.

Przeciętna emerytura w Polsce to niecałe 2500 złotych brutto miesięcznie. Minimalne świadczenie emerytalne to już tylko 1200 złotych brutto. By poprawić swoją sytuację materialną emeryci często podejmują się dodatkowej pracy. Inaczej mogą liczyć tylko na coroczną, niewielką waloryzację oraz od 2019 roku na trzynastki dla emerytów z programu Emerytura plus. Niektórzy seniorzy mogą skorzystać ze specjalnych emerytur, jak świadczenie wyrównawcze dla emerytów będących działaczami opozycji antykomunistycznej lub osobami represjonowanymi z powodów politycznych, ale otrzymanie takich dodatków wiąże się ze spełnieniem wielu wymogów.

ZOBACZ KONIECZNIE: Biedronka - PROMOCJE DLA EMERYTÓW! Seniorzy ze zniżkami

Koszt życia rośnie, ale nie wszyscy emeryci narzekają, że nie mają za co żyć. Według danych ZUS emeryt rekordzista w Polsce to 86-latek. Jego emerytura wynosi 30 133 złotych. Mężczyzna przepracował 62 lata jako pracownik fizyczny ze średnim wykształceniem. Zanim przeszedł na emeryturę pracował przy produkcji cynku, cyny i ołowiu.

SPRAWDŹ TAKŻE: Godziny dla seniorów. Gdzie obowiązują? W jakich godzinach?

Emerytka rekordzistka ma 82 lata. Co miesiąc ZUS wypłaca kobiecie niemal 24 000 złotych. W swoim życiu emerytka przepracowała 61 lat w sektorze finansowym. Jak zauważa "DGP", jest ona obecnie jedyną seniorką, która pobiera ponad 20 000 złotych miesięcznie. Wśród mężczyzn takie wypłaty zdarzają się częściej.

Sonda
Czy uważasz, że zamiast godzin dla seniorów, rząd powinien na nowo wprowadzić handel w niedziele?
Jarosław Biliński, wiceprezes ORL: Z medycznego punktu widzenia drugi lockdown jest konieczny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze