Poczta Polska [zdjęie ilustracyjne]

i

Autor: Pixabay Poczta Polska [zdjęie ilustracyjne]

Listy polecone wysyłane na kilka adresów trafią do jednej skrzynki? Nowe rozwiązanie Poczty Polskiej

2020-06-02 17:17

Zaledwie w ciągu miesiąca od uruchomienia możliwości odbioru listów poleconych za pośrednictwem e-skrzynki z programu korzysta już 5 tysięcy osób. Duże zainteresowanie ofertą sprawiło, że Poczta Polska wprowadziła kolejne udogodnienia. Klienci w ramach swojej e- Skrzynki mogą zgłosić więcej niż jeden adres korespondencyjny, z którego Poczta będzie przekazywać klientom korespondencję listową poleconą w formie dokumentu elektronicznego.

E-skrzynka to wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas, a w dobie epidemii uniknąć kolejek w placówce pocztowej. Zamiast tradycyjnej papierowej przesyłki, klienci otrzymują polecony w formie elektronicznej. Od teraz klienci Poczty Polskiej w ramach swojej e- Skrzynki mogą zgłosić więcej niż jeden adres korespondencyjny, z którego Poczta będzie przekazywać klientom korespondencję listową poleconą w formie dokumentu elektronicznego. Dzięki wprowadzonym zmianom każdy użytkownik będzie mógł teraz zgłosić trzy adresy korespondencyjne, z których będzie otrzymywał korespondencję w formie dokumentu elektronicznego.

Zobacz także: Przeklejał kody kreskowe w sklepach, bo mniej zarabia! Teraz grozi mu więzienie

Przesyłka polecona wysyłana jest do tak zwanej e-skrzynki tylko i wyłącznie na prośbę klienta. Można ją założyć na pomocą Profilu Zaufanego. Znajdziemy w niej i zeskanowana kopertą, i cała korespondencję. O nadejściu nowej korespondencji adresat jest informowany mailem. Oprócz dokumentu w formie elektronicznej Poczta Polska przesyła list na wskazany adres po miesiącu od jego zeskanowania. Należy pamiętać, że z usługi wyłączone są przesyłki wysyłane przez sądy i trybunały, prokuraturę oraz inne organy ścigania, a także komornika sądowego. Możliwość odbioru przesyłek poleconych w postaci elektronicznej Poczta Polska będzie świadczyć do 30 września br.

Sprawdź również: Rekordowo niskie stopy procentowe. Od kiedy raty kredytów będą niższe? I jak długo?

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze