Zakupy

i

Autor: Marco Pomella / Pixabay.com Zakupy

Przeklejał kody kreskowe w sklepach, bo mniej zarabia! Teraz grozi mu więzienie

2020-06-02 14:00

Na hipermarkety w Łodzi i Sieradzu padł blady strach. Ktoś przekleja kody kreskowe i w ten sposób organizuje sobie „tańsze zakupy”. Tajemniczy klient przychodził rano, zmieniał ceny, a popołudniu wracał i udawał się z „promocyjnym” towarem do kasy. Tłumaczył, że to wszystko przez koronawirusa, bo ze względu na COVID-19 obniżono mu pensje. Teraz będzie tłumaczył się przed się sądem.

Koronawirus w Polsce spowodował, że wielu z nas straciło część zarobków lub całkowicie przestało zarabiać a nawet zostało zwolnionych z pracy. W podobnej sytuacji znalazł się mieszkaniec województwa łódzkiego i z tego względu postanowił sobie swoje straty zrekompensować. W jaki sposób? Przeklejając kody kreskowe na produktach tylko po to, by móc kupić je w niższej cenie.

- W hipermarkecie przy ul. Pabianickiej sprawca miał odrywać z towaru metkę i przyklejać na nim kod kreskowy z innego, tańszego produktu. Jak wyjaśnił pracownik sklepu, ten sam mężczyzna przyszedł do sklepu rano i pozamieniał kody kreskowe, natomiast po południu pojawił się ponownie i próbował dokonać zakupu towaru po zaniżonej cenie – o sprawie poinformowała Izabela Sobczyk z łódzkiej komendy miejskiej.

Podczas śledztwa ustalono, że wygląd mężczyzny odpowiadał rysopisowi sprawcy, który dopuścił się podobnego oszustwa w innym łódzkim hipermarkecie oraz w Sieradzu i sprawy ze sobą powiązano. Przeszukano jego zaparkowany w pobliżu marketu samochód oraz mieszkanie. Policja znalazła dwie wiertarki i sprzęt ogrodniczy o wartości 8 tys. zł, także pochodzący z przestępstwa.

- Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Tłumaczył funkcjonariuszom, że w ten sposób próbował zrekompensować sobie zaniżoną według jego oceny premię, która przed pandemią była o wiele wyższa. Zostały mu postawione trzy zarzuty oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności – stwierdziła Izabela Sobczyk w rozmowie z PAP.

Seryjny włamywacz zatrzymany! Zobacz, co ukradł!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze