Maciej Orłoś

i

Autor: AKPA Maciej Orłoś w zupełnie nowej roli

Maciej Orłoś w nowej roli. Spróbuje sił jako... diler chińskich elektryków! [GALERIA]

2022-05-10 10:31

Broker finansowy, w którym partnerem zarządzającym jest znany dziennikarz, chce skorzystać na rozwoju elektromobilności - podaje "Puls Biznesu". Maciej Orłoś ma spróbować sił jako diler chińskich elektryków. Spółka Kingsman Finance podpisała umowę agencyjną z chińskim producentem aut elektrycznych Seres. Maciej Orłoś zamierza nawet wjechać elektrykami... na giełdę!

Jak podaje "Puls Biznesu" umowa dotyczy sprzedaży kompaktowego SUV-a seres 3 i została podpisana na rok. Kingsman Finance nie ma własnego showroomu, a testowanie aut ma się odbywać metodą door to door. - Naszą przewagą konkurencyjną jest posiadanie gotowych samochodów i możliwość sprzedaży od ręki - mówi w rozmowie z "PB" Maciej Orłoś. Celem spółki jest sprzedaż 30-50 samochodów w tym roku.

- W ciągu pięciu następnych zamierzamy otworzyć filie w największych polskich miastach - mówi "PB" Dariusz Olejnik, właściciel Kingsman Finance.

Szacowana cena

Jak informuje "Puls Biznesu" szacowana cena auta seres 3 w Polsce to 169,9 tys zł. brutto. W zamian właściciel auta dostaje kompaktowy SUV z akumulatorem o pojemności 53 kWh i mocą 162 KM. Realny zasięg to około 330 km. Marka Seres powstała w Dolinie Krzemowej w 2016 r. Należy do chińskiej Chongqing Sokon Industry Group.

- Poszukujemy klientów wśród osób i podmiotów przekonanych do elektromobilności, które nie zostały terminowo obsłużone przez inne mark - mówi Orłoś.

Piknik motoryzacyjny w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu
Sonda
Czy w związku z rosnącymi cenami paliwa planujesz sprzedaż samochodu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze