Łukasz Mejza

i

Autor: Piotr Molecki/East News Łukasz Mejza

Majątek Łukasza Mejzy. Co ukrywał nowy wiceminister sportu?

2021-10-14 12:48

Jedną ze zmian w rządzie zapowiedzianą przez Jarosława Kaczyńskiego będzie mianowanie Łukasza Mejzę wiceministrem sportu. Polityk startował do Sejmu z list PSL, obecnie jest posłem niezrzeszonym, ale obserwatorzy zarzucają mu, ze głosuje zawsze zgodnie z partią rządzącą. Ponadto kontrowersją owiane było jego oświadczenie majątkowe, którego polityk nie chciał złożyć, za co zresztą został ukarany naganą. Temat był swego czasu mocno nagłaśniany przez media, aż w końcu sam zainteresowany zdecydował się złożyć oświadczenie.

Majątek Łukasza Mejzy, nowego wiceministra sportu

Pod koniec września poseł Łukasz Mejza złożył oświadczenie majątkowe. Możemy w nim przeczytać, że ma środki pieniężne zgromadzone w polskiej walucie wysokości 450 tys. zł, a także w obcych walutach 1,5 tys. euro i 200 dolarów. Poseł zaznacza jednak, że podane przez niego dane są aktualne na 16.03.2021 (wtedy Mejza został zaprzysiężony), tak więc nie ma bardziej aktualnych informacji o stanie jego oszczędności.

ZOBACZ: Kaczyński odchodzi z rządu! Straci majątek

Oto jaki majątek ma Rafał Trzaskowski

Łukasz Mejza ma również na własność mieszkanie o powierzchni 59 metrów kwadratowych o wartości ok. 500 tys. zł. Również w tym przypadku poseł zaznaczył, że jest to stan na 16.03.2021.

W oświadczeniu Łukasza Mejzy są również jego dochody z przedsiębiorstw

W oświadczeniu majątkowym posła czytamy również, że posiada udziały w spółkach Vinci Sport sp. z o. o., Vinci NeoClinic sp. z o. o. oraz One Love Wrocław. W kwestii dochodów, wpisane zostało "nie dotyczy". Łukasz Mejza prowadzi również jednoosobową działalność gospodarczą Future Wolves. Jak pisze, uzyskał z niej przychód wysokości 1 mln 164 tys. zł i dochód ok. 1 mln zł.

Ponadto z tytułu udziałów w spółce Grono, które jest właścicielem klubu koszykarskiego Zastal, poseł zyskał dochody wysokości 23 tys. zł. Ponadto zarobił 30 tys. zł jako radny województwa lubuskiego. 

Sonda
Ile powinni zarabiać politycy?

Oprócz majątku, Łukasz Mejza wpisał do oświadczenia swoje długi. Poseł ma (a przynajmniej miał 16.03.2021) kredyt mieszkaniowy w Peako SA na kwotę 181 tys. zł. oraz kredytu w Eurobanku na ok. 77 tys. zł. 

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze