patrole drogowe

i

Autor: KMP Łomża Policja pilnuje prędkości w drodze na plażę

Mandaty w górę. Piraci drogowi na muszce rządu

2021-07-07 15:34

Piraci drogowi muszą mieć się na baczności. Za swoje przewinienia drogowe mogą płacić krocie.W najbliższych dniach Ministerstwo Infrastruktury ma złożyć do zespołu programowania prac rządu projekt, który da zielone światło do tego, by za radykalne wykroczenia drogowe móc zmienić wysokość mandatów. Zwiększyć ma się też liczba fotoradarów, a ponadto nadzorem zostaną objęte przejazdy kolejowe.

Piraci drogowi muszą mieć się na baczności. Niebawem mają być surowsze kary za wykroczenia drogowe. Piraci będą też pod większym obstrzałem fotoradarów. Niebawem w całym kraju pojawić ma się ponad 500 fotoradarów. Zwiększyć ma się nie tylko liczba radarów masztowych, ale też odcinkowych pomiarów prędkości i kamer, które monitorują wjazdy na skrzyżowania. Nadzorem zostaną też objęte przejazdy kolejowe. Przekraczając prędkość czy przejeżdżając w niedozwolonych miejscach, trzeba będzie mocniej trzymać za kieszeń. - Jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Infrastruktury złoży do zespołu programowania prac rządu projekt, który będzie zmieniał nie tylko sposób nakładania mandatów z fotoradarów, ale też będzie otwierał ścieżkę do tego, żeby za radykalne wykroczenia drogowe móc zmienić wysokość mandatów drogowych – poinformował na forum sejmowej Komisji Infrastruktury Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Więcej szczegółów w tej sprawie poznamy wkrótce.

A jakie są statystyki dotyczące zdarzeń drogowych? W 2020 roku liczba wypadków zmniejszyła się o 22,3 proc. w stosunku do roku 2019, a kolizji o 16 proc. W wyniku wypadków zginęło 2491 osób (liczba zabitych zmniejszyła się rok do roku o 418 - tj. o 14,4 proc.), a 26 463 odniosło obrażenia (o 9014 przypadki; to 25,4 proc. mniej niż w roku 2019).

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Rola technologii
Sonda
Czy otrzymałeś kiedyś mandat za złe parkowanie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze