Marlena Maląg

i

Autor: EAST NEWS Marlena Maląg

Marlena Maląg apeluje do seniorów. Nie wychodźcie z domów bez potrzeby

2020-10-09 14:53

Sytuacja związania z pandemią COVID-19 staje się bardzo niebezpieczna. W piątek, 9 października w naszym kraju padł kolejny rekord chorych, a dobowa liczba zarażeń przekroczyła 4700. Wirus jest niezwykle niebezpieczny dla osób z osłabionym systemem odporności oraz dla seniorów. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg na konferencji apelowała do osób starszych, by przestrzegały wytycznych GIS i bez potrzeby nie wychodziły w domu.

- Zależy nam na tym, by zapewnić zdrowie naszym seniorom. Zdrowie i życie jest najważniejsze – mówiła minister Maląg – Podjęte przez nas działania pozwalają, by nasi seniorzy mogli bezpiecznie funkcjonować – dodała.

Czytaj również: Biedronka znowu czynna całą dobę! Nowe obostrzenia przez koronawirusa

Minister zaapelowała, by seniorzy pozostali w domach i bez potrzeby nie wychodzili na zewnątrz. Stosowane instytucje i bliscy powinni zadbać by osoby starsze miały dostarczone do domów wszystko co potrzebne. W przypadku kiedy wyjście na zewnątrz jest niezbędne pamiętajmy o realizację wytycznych publikowanych przez GIS. Od soboty, 10 października w całej Polsce obowiązywać będzie nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, nawet na zewnątrz.

Sprawdź też: WSTYD! Wycenili ludzkie życie na 2 tysiące zł. Pacjent umierał w męczarniach

Zasady w Domach Pomocy Społecznej

- Zgodnie z zaktualizowanymi rekomendacjami, na terenie placówki przebywać mogą jedynie osoby niezbędne do prawidłowego funkcjonowania domu, które nie wykazują objawów zakażenia. Należy w miarę możliwości ograniczyć aktywność mieszkańców poza terenem placówki. Jednocześnie należy w miarę możliwości zapewnić mieszkańcom kontakt z rodzinami i siecią wsparcia poza placówką np. w wydzielonym do tego pomieszczeniu z zamontowaną przegrodą pleksi lub przeszkloną oraz z wykorzystaniem urządzeń komunikacyjnych. Wolontariuszom, pracownikom i innym osobom z zewnątrz należy – za ich zgodą – zmierzyć temperaturę ciała przy wejściu do budynku – podaje MRiPS.

Ratują ryby ze zbiornika w Rydzynie
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze