Marlena Maląg

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Marlena Maląg "Pieniądze to nie wszystko"

Świadczenia socjalne

Marlena Maląg o 800 plus. "Opozycja opóźnia wdrożenie ustawy"

2023-07-28 8:42

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w Programie Pierwszym Polskiego Radia poinformowała, że ustawa o waloryzacji świadczenia 500 plus do 800 plus najprawdopodobniej nie trafi do Sejmu. "Na komisji sejmowej opozycja zgłaszała absurdalne poprawki, a teraz opóźnia wdrożenie ustawy" - wskazała minister Maląg.

Waloryzacja 500 plus. Ustawa nie trafi do Sejmu?

W czwartek senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych podtrzymała swoją poprawkę do nowelizacji budżetu na 2023 r. Poprawka mówi o podwyższeniu świadczenia 500 plus od czerwca 2023 r. Ma być ona głosowana na piątkowym posiedzeniu Senatu.

"My oczekujemy dzisiaj w Sejmie na uchwałę Senatu w sprawie ustawy o 800 plus. Taki był plan, że dzisiaj będzie ta uchwała Senatu głosowana w Sejmie" - powiedziała Maląg. Przyznała jednak, że najprawdopodobniej nie trafi ona dzisiaj do Sejmu.

Opóźnienie we wdrożeniu ustawy. Minister Maląg obwinia opozycję. "Karuzela kuglarstwa"

Zdaniem minister, to opozycja opóźnia wdrożenie ustawy. "To pokazuje całą drogę opozycji i to, jak wspiera politykę prorodzinną. Kiedy po ulu Prawa i Sprawiedliwości prezes Jarosław Kaczyński ogłosił, że będzie zmiana świadczenia 500 plus na 800 plus, darmowe leki dla seniorów i dzieci, a także częściowo darmowe autostrady - wtedy opozycja ruszyła do działania prorodzinnego" - zaznaczyła.

"Chcieli od 1 czerwca waloryzować świadczenie 500 i cała karuzela kuglarstwa, które uprawiają każdego dnia ruszyła" - oceniła. "Teraz mówimy: sprawdzam. Na komisji sejmowej zgłaszali absurdalne poprawki, a teraz opóźniają wdrożenie tej ustawy" - dodała.

Zapowiedziała jednak, że świadczenie 800 plus będzie obowiązywało od 1 stycznia 2024 r. "To jest dobrze przemyślana i przeanalizowana zmiana tego świadczenia" - podsumowała.

Sonda
Czy 800 plus oraz darmowe leki i przejazdy autostradą sprawią, że PiS wygra wybory?
Pieniądze to nie wszystko Marcin Ociepa
Najnowsze