Sprawdź, czy musisz płacić abonament RTV. O rabatach i wiekowych limitach

i

Autor: Pexels Sprawdź, czy musisz płacić abonament RTV. O rabatach i wiekowych limitach

Abonament RTV

Masowe kontrole abonamentu RTV? Poczta Polska nie chce podać liczby kontrolerów

2023-03-09 5:01

Poczta Polska będzie kontrolować, czy opłacamy Abonamenty RTV! Kontrolerzy będą chodzić po mieszkaniach oraz domach i sprawdzać, czy jest w nich niezarejestrowany odbiornik radiowy, bądź telewizyjny. Za nieopłacenie grozi kara wysokości 30-krotności miesięcznego abonamentu. Poczta nie chce podać liczby kontrolerów jacy zostaną wysłani w teren.

Abonament RTV będzie sprawdzany! Poczta Polska zapowiedziała kontrole

W 2023 roku miesięczna stawka abonamentu RTV wynosi 8,70 zł za odbiornik radiowy i 27,30 zł za telewizor. Kara za niezarejestrowany i nieopłacony abonament wyniesie więc 261 zł za radio i 819 zł za telewizor. Poczta Polska zapowiedziała, że w 2023 roku będzie to kontrolować (zresztą - nie pierwszy raz).

Jak Poczta Polska poinformowała portal wirtualnemedia.pl, kontrole są przeprowadzane "na podstawie wydanych upoważnień do przeprowadzania kontroli wykonywania obowiązku rejestracji odbiorników". Pracownik Poczty Polskiej ma obowiązek przed kontrolą pokazać legitymację służbową, a w razie życzenia kontrolowanego dowód osobisty.

Poczta Polska nie chce zdradzić liczby kontrolerów

Poczta Polska nie chciała podać Wirtualnym Mediom ile kontrolerów zostanie oddelegowanych do sprawdzania opłat abonamentów RTV. Zapewniono jedynie, że nie zajmują się nimi listonosze.

ZOBACZ TAKŻE: Kontrola abonamentu RTV w Twoim domu. Czy trzeba wpuścić kontrolera?

Portal podaje jednak, że instytucja nie chce podawać danych, bo z reguły problem dotyka osób, które zarejestrowały odbiornik, ale za niego nie płacą. Poczta Polska może w tej sprawie wysyłać listowne upomnienia, a w razie nieskuteczności takowych, wystawić tytuł wykonawczy i skierować go do egzekucji do naczelnika urzędu skarbowego. W efekcie możemy mieć zabezpieczony rachunek bankowy, a przy większym zadłużeniu nawet nieruchomość. 

Pieniądze to nie wszystko Paweł Szrot
Sonda
Płacisz abonament RTV?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze