Listonosz

i

Autor: Shutterstock Listonosz

SZOK! Materiały budowlane i sprzęt AGD wysłany Pocztą Polską. Jak to możliwe?

2022-05-24 13:36

Poczta Polska rozwija swoja usługę Przesyłka Paletowa. Dzięki tej usłudze możesz nadać materiały budowlane, AGD czy sprzęty domowe. Usługi paletowe, oferowane przez Pocztę Polską, zapewniają dostawy na terenie Polski i Europy, dostarczanie towarów zarówno do klientów detalicznych oraz z rozproszoną infrastrukturą, jak również dostawy do magazynów centralnych i sieci handlowych.

Co można wysłać Przesyłką Paletową?

Przesyłka Paletowa to usługa przewozu drogowego towarów za pośrednictwem drobnicowej sieci logistycznej, przeznaczona do wysyłki towarów spaletyzowanych. Umożliwia przesyłanie towarów o niskiej i średniej wartości, m.in. takich jak: AGD, materiały budowlane, części zamienne czy elementy metalowe. Poczta Polska zapewnia dostawy na terenie Polski i Europy.

Przesyłka Paletowa może być dostarczana zarówno do klientów detalicznych oraz z rozproszoną infrastrukturą, jak do magazynów centralnych i sieci handlowych. Rozwój usług logistycznych, to jeden z trzech kierunków strategicznych Poczty, obok usług kurierskich i cyfrowych. Usługa Przesyłki Paletowej jest intensywnie rozwijana, a Poczta Polska zanotowała kilkudziesięcioprocentowy wzrost liczby obsługiwanych palet w pierwszym kwartale tego roku w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego w obszarze usług międzynarodowych. Wśród klientów są międzynarodowe koncerny, polskie spółki należące do Skarbu Państwa oraz rodzinne biznesy.

Poczta

i

Autor: Materiały prasowe Poczta

Promocja usługi Przesyłka Paletowa

Obsługa logistyczna w zakresie przesyłek paletowych jest realizowana w 16 magazynach, rozlokowanych na terenie całego kraju – w tym w 3 węzłach tranzytowych dedykowanych wyłącznie tej usłudze i znajdujących się w Poznaniu, Grodzisku Mazowieckim i Czeladzi. Obecnie realizowany jest kolejny etap brandingu floty samochodowej Poczty Polskiej reklamą promującą usługę Przesyłka Paletowa. Zastosowane wizualizacje podkreślają główne cechy rozwiązania: szeroki zakres oferty oraz bezpieczeństwo i pewność współpracy.

Każda z ikon grafiki jest pakietem informacji, dotyczących m.in. wagi przesyłek, szybkości realizacji, ceny, zasięgu krajowego i europejskiego, wielkości sieci logistycznej, możliwości magazynowania czy rodzajów przewozów oraz grup odbiorców. Oznakowanych zostanie docelowo ponad 160 samochodów, przemieszczających się na terenie całego kraju.

– Usługi logistyczne, to obok usług kurierskich, jedna z głównych osi rozwoju Poczty Polskiej. Przesyłki paletowe krajowe i międzynarodowe to jedna z istotnych usług, które oferujemy naszym Klientom. Podejmujemy wiele działań, aby rozwijać tę gałąź naszej działalności i zwiększać ich udział w naszym portfelu. Poczta, która jest kojarzona głównie z przesyłkami pocztowymi, jest zarówno firmą kurierską, jak i logistyczną, dzięki czemu możemy kompleksowo obsługiwać naszych Klientów – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Pieniądze to nie wszystko. Barbara Socha
Sonda
Czy wysyłacie jeszcze listy pocztą konwencjonalną?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze