Credit Suisse

i

Autor: Shutterstock Credit Suisse

Zwolnienia

Masowe zwolnienia w znanym banku. Tysiące pracowników zostanie bez pracy!

2023-04-06 5:18

Po połączeniu szwajcarskich banków UBS i Credit Suisse nastąpi redukcja w zatrudnieniu. Pracę straci nawet 36 tysięcy pracowników. W Polsce, Credit Suisse zatrudnia około 6 tys. osób. Czy masowe zwolnienia obejmą także polskich pracowników?

Masowe zwolnienia w znanym banku. Tysiące osób straci pracę

Bloomberg, powołując się na "SonntagsZeitung" poinformował, że "po połączeniu szwajcarskich banków Credit Suisse i UBS zatrudnienie zostanie zredukowane o około 36 tys. osób". Według danych z końca 2022 roku, banki zatrudniały łącznie 125 tys. osób. Jak informuje portal money.pl Credit Suisse zatrudnia ponad 6 tys. osób w Polsce (głównie we Wrocławiu). Nie jest pewne czy i ilu polskich pracowników straci pracę.

Deutsche Bank, Citigroup, JP Morgan przygotowują się do rekrutacji bankierów inwestycyjnych oraz pracowników zajmujących się zarządzaniem majątkiem, którzy stracą pracą w wyniki redukcji w Credit Suisse - informuje Bloomberg przytaczany przez Eskę.

Panika w sektorze finansowym. Banki centralne wdrażają specjalny program

19 marca 2023 roku Europejski Bank Centralny oraz banki centralne Stanów Zjednoczonych (Fed), Wielkiej Brytanii, Japonii, Kanady i Szwajcarii poinformowały o wdrożeniu programu, którego celem jest zapobieganie panice panującej w sektorze finansowym. W ramach programu, banki będą miały możliwość pozyskania dolarów amerykańskich na aukcjach codziennie - nie raz w tygodniu tak jak to było dotychczas.

"Problemy Credit Suisse, banku o zasięgu globalnym, pogłębiły perturbacje w światowym sektorze finansowym po niedawnym upadku amerykańskiego Silicon Valley Bank" - przytacza Eska. Credit Suisse został przejęty przez UBS w marcu 2023 roku.

Sonda
Czy obawiasz się masowych zwolnień w pracy?
Pieniądze to nie wszystko Witold Orłowski
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze