Smartfon

i

Autor: StockSnap / CC0 / pixabay.com

Masz aplikację STOP COVID, szybciej zapiszesz się na test

2020-11-10 8:52

Do sklepów z aplikacjami - Google Play i App Store - trafiła najnowsza wersja aplikacji STOP COVID. Dzięki niej można zapisać się na test, bez konieczności kontaktu z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej - informuje Ministerstwo Cyfryzacji. Z tej możliwości będą mogły z niej skorzystać wszystkie osoby, które aplikacja powiadomiła o kontakcie z zarażonym kornawirusem, a wynik dostępnego w aplikacji testu oceny ryzyka, będzie niepokojący.

Jak podkreślono w komunikacie, powiadomienie jest w pełni anonimowe, a jego otrzymanie nie oznacza, że użytkownik choruje na koronawirusa, ani że musi iść na kwarantannę. To tylko ostrzeżenie o kontakcie z wirusem. Wraz z powiadomieniem wysyłane są praktyczne informacje i wskazówki, co w takiej sytuacji zrobić.

Z aplikacji STOP COVID, która ma zahamować rozprzestrzenianie się pandemii korzysta już około 1,5 mln Polaków.- podaje MC. - Aplikacja powiadamiania o możliwym kontakcie z koronawirusem. Gdy użytkownik, z którym miałaś/miałeś kontakt zachoruje, otrzymasz odpowiednie powiadomienie.

Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

Jak to działa

Schemat działania jest prosty:* Za pomocą aplikacji użytkownik otrzymuje powiadomienie o możliwym kontakcie z koronawirusem.* Następnie wypełnia (całkowicie anonimowo) dostępny w apce test oceny ryzyka. Test oceny ryzyka to prosta ankieta stworzona przez lekarzy. Po uzupełnieniu testu, system sprawdza (na podstawie wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego), do jakiej grupy ryzyka kwalifikują się Twoje odpowiedzi. Otrzymasz też rekomendację zachorowań.Dzięki temu dowiesz się, co robić dalej i gdzie - w razie potrzeby - szukać pomocy. * Gdy wynik testu jest niepokojący, użytkownik ma możliwość zapisania się na test na COVID-19.

Dalej aplikacja poprowadzi użytkowników przez kolejne kroki. Informacja o możliwości zapisu na test na COVID-19 wyświetli się na ekranie urządzenia po wykonaniu testu oceny ryzyka. Wystarczy działać zgodnie ze wskazówkami na ekranie.

Przeczytaj także: Koronawirus. Nowe środki wsparcia dla restauracji, użytkowników i dostawców

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze