Polecamy: Prezes PKP: 72 lokalizacje na „mieszkania plus” leżą na stole
Z kolei KZN, czyli Krajowy Zasób Nieruchomości był dotychczas pod nadzorem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa i jest tzw. bankiem ziemi, który gromadzi i gospodaruje nieruchomościami Skarbu Państwa. Inwestycje mają być realizowane przez deweloperów komercyjnych.
Nowo powołane resorty: rozwoju i inwestycji pod nadzorem Jerzego Kwiecińskiego, innowacji i przedsiębiorczości pod pieczą Jadwigi Emilewicz oraz infrastruktury - Andrzeja Adamczyka (dotychczasowy minister infrastruktury i budownictwa) nie otrzymały jednak pod zarząd programu. Na razie nie wiadomo, który z resortów miałby zająć się jego realizacją. Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM, budownictwo wraz z „Mieszkaniem Plus" nie zostało bowiem przekazane żadnemu ministerstwu. Możliwym wariantem jest powołanie w kancelarii premiera ministra, który miałby dopilnować budowy tanich mieszkań na wynajem. Jednak decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.
Sprawdź także: Mieszkanie Plus. Sprawdź wysokość czynszu w różnych miastach [CENY]
Jerzy Kwieciński, nowy minister rozwoju i inwestycji ocenił, że był to „niewątpliwie obszar, który nie funkcjonował dobrze". Według niego głównym problemem jest zagospodarowanie przestrzenne. Cytowany przez TVN24 BiŚ powiedział: „Program Mieszkanie plus szedł, nie ma co ukrywać, dosyć słabo, więc decyzja pana premiera jest taka, że musimy to wyraźnie postawić jako priorytet na najbliższe lata".
Źródło: /rmf24.pl /tvn24bis.pl