Milion plus za urodzenie 10 dzieci. Nowe świadczenie dla matek

i

Autor: Erik Romanenko/TASS/FORUM, Alexei Druzhinin/AP Photo/EAST NEWS, grafika RN

Wsparcie dla matek

Milion plus za urodzenie 10 dzieci. Nowe świadczenie dla rodzin

2022-08-21 21:43

Każda Rosjanka, która urodzi lub wychowa 10 dzieci, przysługiwać będzie nagroda w wysokości 1 000 000 rubli – zdecydował Władimir Putin, podpisując dekret w tej sprawie. To około 80 000 zł. Kobieta dostanie też order i tytuł "matki bohaterki".

Milion plus dla matek, które wychowały 10 dzieci

1 czerwca 2022 Władimir Putin zapowiedział, że rząd przywróci tytuł "matki bohaterki", który nadawany był kobietom za czasów ZSRR w latach 1944-1991. 15 sierpnia prezydent Rosji podpisał dekret, który na nowo wprowadził ten zwyczaj – podaje portal next.gazeta.pl. Tytuł "matki bohaterki" wraz z orderem oraz świadczeniem w wysokości 1 mln rubli, czyli ok.80 tys. zł, będą przyznawane kobietom, które urodziły lub wychowały co najmniej 10 dzieci. Kolejnym warunkiem jest to, że dzieci muszą być obywatelami Rosji.

- "Dziesiąte dziecko musi ukończyć rok. Jeżeli jedno z dzieci zmarło lub zaginęło w służbie wojskowej, w wyniku ataku terrorystycznego oraz w innych okolicznościach, matka nadal ma prawo do otrzymania nagrody" - wyjaśnia agencja TASS.

Tańczące z Promocjami 18.08.22

Kobiety muszą również spełnić wymagania odnośnie wychowania dzieci. "Rodzice muszą sumiennie wypełniać swoje obowiązki, dbać o dzieci, ich zdrowie, zwracać należytą uwagę na ich edukację, rozwój fizyczny, duchowy i moralny". Matki co najmniej 10 dzieci mogą przeznaczyć kwotę 1 mln rubli na dowolny cel.

Sonda
Ile dzieci masz lub chcesz mieć?
Listen to "Czy można oszczędzać mając dziecko? [PORACHUNKI OSOBISTE]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze