Młody Janusz Korwin-Mikke. Zobacz, kim był

i

Autor: Forum Młody Janusz Korwin-Mikke. Zobacz, kim był

Janusz Korwin-Mikke komunistą w PRL?! Oto przeszłość lidera Konfederacji [ZDJĘCIA]

2020-12-18 16:01

Janusz Korwin-Mikke to dziś jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich polityków i... emeryt, który jak sam twierdzi, został zmuszony do pobierania emerytury z ZUS. Przez lata obecny na polskiej scenie politycznej, choć nie zawsze w Sejmie czy piastując znaczące, rządowe stanowiska. Jednak nim to wszystko się zaczęło, Janusz Korwin-Mikke zajmował się też czymś zupełnie innym. Zobacz, jak Korwin-Mikke radził sobie w PRL.

Jeden z liderów Konfederacji, prezes partii KORWiN, poseł i emeryt Janusz Korwin-Mikke może pochwalić się majątkiem, którego wielu Polaków mu pozazdrości. W swoim oświadczeniu majątkowym polityk wyliczył, że na kontach czy w nieruchomościach i ruchomościach ma ponad 6 milionów złotych. Dodatkowo Janusz Korwin-Mikke nie mało zarabia - jako publicysta otrzymał w 2019 roku ok. 70 tys. złotych, a w tym roku doszła jeszcze emerytura. Janusz Korwin-Mikke nie musi więc narzekać, ale nie tak łatwo było to wszystko osiągnąć. Prześledźmy jak to się zaczęło.

JANUSZ KORWIN-MIKKE SOCJALISTA I KOMUNISTA?

Janusz Korwin-Mikke urodził się w okupowanej przez Niemców Warszawie. Jego matka zginęła w czasie powstania warszawskiego. Młodym Korwin-Mikkem zajęła się babcia, a później macocha. W wieku zaledwie 15 lat Janusz Korwin-Mikke dołączył do... Związku Młodzieży Socjalistycznej. Sam twierdzi, że miał poglądy antykomunistyczne i to już w wieku 9 lat. Wtedy to babcia miała mu wyjaśnić jak działa Stalin czy Josip Broz Tito.

- Od tego momentu mój światopogląd się odwrócił - opowiadał w rozmowie z Newsweekiem Janusz Korwin-Mikke.

Nie uwierzysz, kim był Jarosław Kaczyński w PRL! Tak zaczynał prezes PiS [ZDJĘCIA]

Co jednak ciekawe, nie przeszkadzało to mu dołączyć na 20 lat do Stronnictwa Demokratycznego, które było satelicką partią PZPR. Tu jednak Korwin-Mikke znowu ma swoje zdanie.

- Poza ZSL i PAX to była jedyna organizacja, w której nie trzeba było kochać PZPR - stwierdził na swoim blogu i dodał, że nie miał pojęcia, iż SD było sterowane przez "oddelegowanych komunistów i resztki masonerii".

Jak więc wyglądały losy Korwin-Mikkego w PRL? Kiedy włączył się na dobre do politycznej gry? Z czego żył? Co było po upadku PRL? Zobaczcie w naszej galerii!

Stan wojenny w Polsce. Tak żył generał Jaruzelski. Majątek odziedziczyła Monika Jaruzelska

Rząd wprowadza nowe obostrzenia
Najnowsze