mObywatel

i

Autor: SHUTTERSTOCK, Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS mObywatel

mObywatel

mObywatel z nową funkcją. W aplikacji obejrzysz mecze kadry Polski

2023-09-11 9:21

Aplikacja mObywatel, stopniowo przesuwa nas w kierunku naszych marzeń o e-państwie. W jej ramach cyfrowe dokumenty stały się równoprawnymi z ich tradycyjnymi odpowiednikami, umożliwiając natychmiastowe przejście za kierownicę po zdobyciu prawa jazdy. Ponadto, aplikacja ta oferuje szereg innych wygodnych funkcji, takich jak możliwość korzystania z biletów i wielu innych udogodnień. Jednakże, Ministerstwo Cyfryzacji ma jeszcze wiele planów na przyszłość.

Jednym z zobowiązań partii Prawo i Sprawiedliwość przed nadchodzącymi wyborami jest kontynuacja rozwoju aplikacji mObywatel. Minister Cyfryzacji, Janusz Cieszyński, wyraził swoje stanowisko na ten temat, publikując wpis na platformie X (dawniej Twitter), w którym przedstawia szczegóły swojej wizji. W jego słowach: "W nadchodzącej kadencji dążymy do wzbogacenia mObywatela o kolejną funkcję, którą tymczasowo nazwaliśmy mTV. Ta nowa funkcja ma zapewnić dostęp nie tylko do wydarzeń sportowych, ale także do cyfrowych dóbr polskiej kultury. Twórczość finansowana ze środków publicznych będzie musiała być dostępna w tej formie". To bez wątpienia zupełnie nowa funkcja w porównaniu do tych, z którymi jesteśmy obecnie zaznajomieni w kontekście aplikacji mObywatel.

Pozostaje pytanie, czy ta obietnica jest realnym krokiem w kierunku doskonalenia aplikacji, czy może to tylko obietnica wyborcza bez rzeczywistego pokrycia. Jednakże, wprowadzenie funkcji mTV może stanowić znaczący krok w kierunku dalszej cyfryzacji oraz zapewnienia obywatelom jeszcze szerszego dostępu do kultury. Warto dokładnie monitorować rozwój tej inicjatywy i ocenić jej potencjał w praktyce.

QUIZ PRL. Koniec wakacji, koniec urlopów, koniec kąpieli

Pytanie 1 z 10
1. Drewniana budka, z której skakano do stawu na główkę to:
QUIZ PRL
Pieniądze to nie wszystko - Tadeusz Białek [KARPACZ 2023]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze