Zatrudnienie uchodźców z Ukrainy

i

Autor: pixabay

Najlepsi pracodawcy w Polsce. Sprawdź, gdzie warto się zatrudnić

2022-05-01 21:35

„Wprost” po raz trzeci opublikował listę 50 najlepszych pracodawców, którzy zatrudniają na etacie, dają podwyżki i nie zwalniają pracowników. Tygodnik sprawdził ponad pół tysiąca największych przedsiębiorstw działających w Polsce. W pierwszej dziesiątce znalazły się m.in. Aldi, Biedronka, Totalizator Sportowy czy PZU. Zwycięzca może zaskoczyć.

Tygodnik „Wprost” już po raz trzeci przygotował ranking 50 najlepszych pracodawców w Polsce. Przepytano największe przedsiębiorstwa działających w kraju, jakie warunki zatrudnienia oferują swoim pracownikom, czy zatrudniają ich na śmieciówce, czy na etacie, czy przeprowadzili zwolnienia grupowe. Ważną informacją byłą też kwestia wynagrodzeń i podwyżek.

Najlepszym pracodawcą okazał się producent kiełbas i wędlin - firma Smithfield Polska od znanych marek Krakus czy Morliny. Zatrudnia w sumie 11501 osób i każdy z nich jest zatrudniony na umowie o pracę. W zeszłym roku firma zatrudniła dodatkowo ponad 3,3 tys. ludzi. Płace w zwycięskiej firmie wzrosły w 2021 r średnio o 7,3 proc., nie uwzględniając premii i awansów.

Raty niektórych kredytów w złotych wzrosły 2-krotnie. WIBOR przekracza 6 procent

Na drugim miejscu znalazła się Biedronka. Na koniec lutego tego roku sieć zatrudniała prawie 85 tys. ludzi. 77 tys. z nich pracuje na umowie o pracę. Biedronka nie przeprowadzała zwolnień grupowych, ani ich nie planuje. Nie dokonywała cięć płac, a w styczniu tego roku 58 tys. pracowników dostało po 200 zł miesięcznej podwyżki.

Wysoko w rankingu jest też sieć Aldi. Tam 99 proc. z ponad 3,7 tys. pracowników ma etat. Z firm z pierwszej dziesiątki na wyróżnienie zasługują LPP od znanych marek odzieżowych Reserved czy House, ubezpieczyciel Ergo Hestia, telekom T-Mobile, grupa PZU czy dystrybutor części samochodowych Intercars. Tam, podobnie jak u zwycięzcy zestawienia, czyli Smithfield Polska, 100 proc. pracowników jest zatrudnionych na etacie. Najmniej zwalniała, a najwięcej zatrudniała Ergo Hestia.

EKG 2022: Artur Soboń

10 najlepszych polskich pracodawców

1 Smithfield Polska Producent mięs i wędlin

2 Biedronka Handel

3 Totalizator Sportowy Gry i zakłady liczbowe

4 Aldi Handel

5 LPP Odzież

6 Ergo Hestia Ubezpieczenia

7 T-Mobile Polska Telekomunikacja

8 ArcelorMittal Przemysł

9 Grupa PZU Ubezpieczenia

10 Intercars Części samochodowe

źródło "Wprost"

Sonda
Wolisz pracę na etacie, czy samozatrudnienie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze