Inflacja tak pędzi, że "12 groszy" Kazika jest już warte 6 gr! [MEMY]

2021-11-23 19:06

Inflacja w październiku wyniosła już 6,8 proc., a według prognoz do końca roku może być jeszcze wyższe. Tak wysoki wskaźnik utraty wartości nabywczej pieniądza znacznie przekracza normę i znacznie przekłada się na ceny produktów w sklepach. Polacy odczuli sytuację w swoich portfelach, ale gdy nic nie można zrobić, pozostaje nam jedynie śmiech. Polski internet zalały memy o inflacji, wybraliśmy najbardziej pomysłowe z nich.

Inflacja 2021. Najlepsze memy

Jeśli spojrzymy na wykres inflacji GUS, to łatwo zauważyć tendencję wzrostową w 2021 roku. Jeszcze w styczniu wynosiła ok. 2,5 proc., żeby w kwietniu oscylować koło 4 proc. W lipcu zbliżyła się do 5 proc. i od tego momentu cały czas rośnie, aż do 6,8 proc. w październiku. Według prognozy wiceministra Piotra Patkowskiego, do końca roku może sięgnąć nawet 8 proc. Dla Polaków to oczywiście zła wiadomość, ale wiele osób starało się zachować przynajmniej resztki dobrego humoru.

ZOBACZ Gigantyczna inflacja. Ceny idą na rekord. Tego nikt się nie spodziewał

Marek Zuber: Na inflację trzeba było reagować wcześniej [Super Raport]

Kreatywność, złośliwość i celność twórczości internautów nie przestaje zaskakiwać. Wiele z nich nawiązuje do popkultury, tak jak choćby ten dotyczący słynnych "12 groszy" Kazika Staszewskiego, czy nawiązujące do "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" reżyserii Stanisława Barei. W końcu co lepiej komentuje rzeczywistość, jak odwołanie do  Nie zabrakło również bardziej przyziemnej satyry z codziennych sytuacji, przedstawiając je w krzywym zwierciadle i zastosowaniem hiperboli.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze