gaz

i

Autor: pexels.com

NASZ NEWS: Wielka obniżka cen gazu dla przedsiębiorców. Wicepremier Sasin ujawnia

Fryzjerzy czy piekarze, którzy dostali kosmiczne podwyżki cen gazu sięgające kilkuset procent, będą objęci niższą taryfą za gaz. - Z automatycznej obniżki, która będzie obowiązywać do końca lutego tego roku, będą mogły skorzystać między innymi wspomniane już piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe - mówi w rozmowie z "Super Biznesem" wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Ile przedsiębiorcy zapłacą za gaz w 2022?

Największy sprzedawca detaliczny gazu PGNiG Obrót Detaliczny obniża od piątku o 25 proc. ceny gazu dla odbiorców biznesowych - poinformowała spółka. Obniżka cen zawartych w aktualnym cenniku „Gaz dla Biznesu” nr 9 ma obowiązywać do końca lutego. Skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań, w tym zawierania dodatkowych umów. "Ceny paliwa gazowego uwzględniające obniżkę, będą automatycznie zastosowane w rozliczeniach" – wyjaśnił prezes PGNiG Paweł Majewski. Wcześniej o obniżce cen gazu dla przedsiębiorców poinformował w rozmowie z "Super Biznesem" wicepremier Jacek Sasin

W piątek 14 stycznia weszła w życie obniżka cen gazu w wysokości 25 proc. dla klientów biznesowych. - Staramy się więc elastycznie i możliwie szybko reagować na sytuację. Obniżka była możliwa dzięki temu, że na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się PGNiG ceny gazu nieco spadły, choć jeszcze w grudniu notowały rekordowe poziomy. To pokazuje z jak niestabilną sytuacją mamy do czynienia. Podkreślam – staramy się na bieżąco reagować na to, co się dzieje.  Na razie nam się to udaje - wyjaśnia szef resortu aktywów państwowych.

Express Biedrzyckiej - Jacek Sasin

- W przypadku odbiorców indywidualnych mamy w ręku pewne narzędzia, których nie możemy niestety zastosować do przedsiębiorców. Na szczęście mamy firmy takie jak PGNiG, które pozostają w państwowych rękach. Dlatego zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, mają podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom. Udało się to zrobić - dodaje Sasin.

Sonda
Czy poszedłbyś na demonstrację przeciw drożyźnie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze