gaz

i

Autor: pexels.com

NASZ NEWS: Wielka obniżka cen gazu dla przedsiębiorców. Wicepremier Sasin ujawnia

Fryzjerzy czy piekarze, którzy dostali kosmiczne podwyżki cen gazu sięgające kilkuset procent, będą objęci niższą taryfą za gaz. - Z automatycznej obniżki, która będzie obowiązywać do końca lutego tego roku, będą mogły skorzystać między innymi wspomniane już piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe - mówi w rozmowie z "Super Biznesem" wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Ile przedsiębiorcy zapłacą za gaz w 2022?

Największy sprzedawca detaliczny gazu PGNiG Obrót Detaliczny obniża od piątku o 25 proc. ceny gazu dla odbiorców biznesowych - poinformowała spółka. Obniżka cen zawartych w aktualnym cenniku „Gaz dla Biznesu” nr 9 ma obowiązywać do końca lutego. Skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań, w tym zawierania dodatkowych umów. "Ceny paliwa gazowego uwzględniające obniżkę, będą automatycznie zastosowane w rozliczeniach" – wyjaśnił prezes PGNiG Paweł Majewski. Wcześniej o obniżce cen gazu dla przedsiębiorców poinformował w rozmowie z "Super Biznesem" wicepremier Jacek Sasin

W piątek 14 stycznia weszła w życie obniżka cen gazu w wysokości 25 proc. dla klientów biznesowych. - Staramy się więc elastycznie i możliwie szybko reagować na sytuację. Obniżka była możliwa dzięki temu, że na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się PGNiG ceny gazu nieco spadły, choć jeszcze w grudniu notowały rekordowe poziomy. To pokazuje z jak niestabilną sytuacją mamy do czynienia. Podkreślam – staramy się na bieżąco reagować na to, co się dzieje.  Na razie nam się to udaje - wyjaśnia szef resortu aktywów państwowych.

Express Biedrzyckiej - Jacek Sasin

- W przypadku odbiorców indywidualnych mamy w ręku pewne narzędzia, których nie możemy niestety zastosować do przedsiębiorców. Na szczęście mamy firmy takie jak PGNiG, które pozostają w państwowych rękach. Dlatego zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, mają podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom. Udało się to zrobić - dodaje Sasin.

Sonda
Czy poszedłbyś na demonstrację przeciw drożyźnie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze