Adam Glapiński kontra Donald Tusk

i

Autor: AKPA (2), grafika RN

NBP idzie na wojnę z Donaldem Tuskiem! Są podejrzenia o popełnieniu przestępstwa

2022-07-14 21:51

Narodowy Bank Polski ogłosił, że w piątek złoży zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska i posła Tomasza Siemionaka. Ostrą reakcję NBP wywołały ostatnie słowa polityków, którzy zasugerowali, że po zwycięstwie opozycji w wyborach "Adam Glapiński zostanie wyprowadzony z gabinetu".

NBP z Adamem Glapińskim na czele kontra Donald Tusk i Tomasz Siemoniak. Do prokuratury trafi zawiadomienie

- Jutro NBP składa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska i Tomasza Siemoniaka. Prokuratura zbada ich bezprawne wypowiedzi pod kątem ew. wypełnienia znamion przestępstw określonych w kodeksie karnym, w tym gróźb - czytamy na twitterowym profilu Narodowego Banku Polskiego.

Adam Glapiński jeszcze w trakcie ostatniej konferencji prasowej zapowiedział, że NBP zamierza podjąć "środki prawne" wobec Donalda Tuska i Tomasza Siemoniaka. Zdaniem prezesa banku centralnego słowa polityków sugerowały bezprawne pozbawienie go urzędu.

Pieniądze to nie wszystko. Gertruda Uścińska

- Polska nie jest krajem, w którym siłą wyprowadza się ludzi z urzędów - grzmiał Adam Glapiński.

Donald Tusk i Tomasz Siemoniak uderzają w Adama Glapińskiego

W trakcie spotkania polityków Platformy Obywatelskiej z wyborcami w Radomiu, Donald Tusk zapowiedział, że jeśli wygra w wyborach to "wyprowadzi Glapińskiego z NBP"

- Adam Glapiński jest nie tylko niekompetentny, nie tylko nieprzyzwoity w tym, co robi. Nie będzie ani dnia dłużej prezesem NBP. Nie trzeba będzie ustawy - mówił Donald Tusk.

Sonda
Czy Adam Glapiński powinien zostać na stanowisku szefa NBP?

W podobnym tonie wypowiadał się poseł Tomasz Siemoniak, który zapowiedział po wygranej opozycji zmianę na stanowisku prezesa NBP. Dodał do tego, że Adama Glapińskiego wyprowadzą "silni ludzie". W sprawie słów Tuska i Siemoniaka, prokuratura będzie prowadzić doniesienie pod kątem podejrzenia popełnienia przestępstwa.

Jak NBP radzi sobie z inflacją?

Ceny wciąż rosną! Posłuchaj, jakie są prognozy.

Listen to "Tak źle było ostatnio w 1997 r. Co dalej z inflacją?" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze