Netflix

i

Autor: Pixabay

Konto na Netflix

Netflix ogłosił zasady współdzielenia konta. Będą dodatkowe opłaty?

2023-01-10 9:22

Netflix zaktualizował swój regulamin - chodzi o treści związane ze współdzieleniem kont. Na polskim rynku nie ma natomiast planów wprowadzenia opłat, jeżeli z konta korzystają osoby niezamieszkałe z właścicielem profilu. Będzie natomiast wymóg wpisania kodu weryfikacyjnego.

Weryfikacja konta na Netflix

Netflix zaktualizował zasady korzystania z konta o zagadnienia związane ze współdzieleniem profilu. I tak osoby nie zamieszkujące tego samego gospodarstwa domowego, będą zobowiązane do weryfikacji urządzenia, z którego korzystają. "Netflix nie obciąży cię automatycznie opłatą, jeśli współdzielisz konto z osobą, która z tobą nie mieszka" - czytamy na stronie serwisu. Jak zatem Netflix będzie weryfikował konto?

Każdy kto zaloguje się spoza gospodarstwa domowego właściciela konta lub będzie to robił ciągle, będzie proszony o wpisanie kodu weryfikacyjnego. Będzie się on składał z czterech znaków, które należy wprowadzić w ciągu 15 minut od wysłania wiadomości. Jeżeli użytkownik nie zdąży tego zrobić, konto nie zostanie zablokowane, tylko konieczne będzie wysłanie prośby o kolejny kod.

Dodatkowe opłaty na Netflix

Według "The Wall Street Journal" widzowie ze Stanów Zjednoczonych i Kanady będą musieli dopłacać, jeżeli współdzielą konto ze znajomymi lub rodziną. w Argentynie, Salwadorze czy Hondurasie dodatkowy koszt miesięcznie wynosi 2,99 dol. USD.

Dodatkowa opłata wprowadzona przez Netflix na tych rynkach może dać łączną sumę 721 mln dol. rocznie więcej przychodów. Netflix nie zdecydował się wprowadzić dodatkowych opłat na polskim rynku.

Sonda
Czy jesteś fanem Netflixa?
Pieniądze to nie wszystko Marlena Maląg
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze