Dodatkowe opłaty na platformie Netflixie? Plan okazał się wielkim niepowodzeniem

2022-06-04 14:05
Kadr z serialu „Stranger Things 4. Premiere w serwisie Netflix 27 maja 2022
Autor: Netflix/materiały prasowe Kadr z serialu „Stranger Things 4". Premiere w serwisie Netflix 27 maja 2022

Netflix przedstawił wyniki finansowe za I kwartał 2022 roku i jak się okazało, nie były one zadowalające. Oczekiwania platformy były większe, a subskrybentów zaczęło ubywać. Jak zapowiedziano, dla wszystkich krajów miała być wdrożona dodatkowa opłata za dzielenie konta, jednak w miejscach, gdzie testowana była nowa polityka, serwis napotkał opór ze strony państwowych agencji konsumenckich.

Dodatkowe opłaty na Netflix?

W kwietniu 2022 roku Netflix poinformował o ogromnym spadku abonentów. Uznano, że powodem tego jest dzielenie się użytkowników hasłami do kont. Nowa polityka zaczęła być testowana w marcu bieżącego roku w Chile, Peru i na Kostaryce. Polegała na tym, aby uniemożliwić subskrybentom udostępnianie hasła spoza “gospodarstwa domowego” i zgodnie z jej warunkami, pobierana jest miesięczna opłata za dodanie kolejnego konta dla osoby, która mieszka poza miejscem zamieszkania głównego subskrybenta. Opłata wynosi 2-3 dol. - informuje serwis Business Insider platforma Netflix.

Plan Netflixa okazał się być porażką

Wątpliwą kwestią okazał się być termin “gospodarstwo domowe”. Przedstawiciel platformy wytłumaczył w serwisie Rest of World, że przedsiębiorstwo zdaje sobie sprawę, że niektórzy subskrybenci myślą, że chodzi o najbliższa rodziną, jednak gospodarstwo domowe obejmuje osoby, które dzielą miejsce zamieszkania. 

Serwis Rest of World powiadomił, że Netflix napotkał opór ze strony państwowych agencji konsumenckich. Zdradził, że anonimowy pracownik wyjawił, że pracownicy działu obsługi klienta nie wiedzieli, jaką informację udzielić osobom, które pytały o nowe zasady korzystania z platformy. - podaje Business Insider.

EKG 2022: Krzysztof Drynda

Ile kosztuje subskrypcja Netflixa?

Netflix jest jedną z najpopularniejszych w Polsce platform do oglądania seriali i filmów. Na razie w 2022 roku ceny pakietów się nie zwiększyły i w dalszym ciągu są optymalne. Dla użytkowników cena za korzystanie z platformy wynosi 29 zł, 43 zł lub 60 zł.

Platforma oferuje trzy dostępne pakiety:

Podstawowy- kosztuje 29 zł miesięcznie/348 zł rocznie,

Standardowy - kosztuje 43 zł miesięcznie/516 zł rocznie,

Premium- kosztuje 60 zł miesięcznie/720 zł rocznie.

W planie podstawowym tylko jeden użytkownik może korzystać z platformy, jak również nie ma on możliwości oglądania filmów w jakości HD i Ultra HD.

W planie standardowym można jednocześnie korzystać z platformy na dwóch ekranach, przez dwie osoby. Przy tym planie jakość materiałów jest dostępna w jakości HD.

Plan Premium jest najczęściej wybieranym pakietem przez Polaków. W ramach jego aż cztery osoby mogą korzystać z platformy, na każdą osobę przypada jeden profil. To najlepsza opcja zarówno dla rodzin, jak i grupy znajomych. Plan Premium daje możliwość oglądania filmów i seriali w wersji Ultra HD.

Sonda
Czy jesteś fanem Netflixa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze