serwisy streamingowe/VOD/netflix

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE serwisy streamingowe/VOD/netflix

Netflix zwalnia pracowników. Pojawią się też reklamy

2022-06-24 16:31

23 czerwca 2022 r. amerykańska platforma streamingowa Netflix ogłosiła kolejne cięcia zatrudnienia. Okazuje się, że firma straciła kilkaset tysięcy subskrybentów w pierwszym kwartale bieżącego roku, przez co zmaga się z niemałymi kłopotami finansowymi. - informuje “Forbes”.

Netflix znów zwalnia pracowników

Niedawno Netflix podjął decyzję o zwolnieniu 150 swoich pracowników. Teraz do tego grona dołączyło 300. Jak podaje “Variety”, zarząd firmy zapowiedział, że będą kolejne rundy zwolnień. W sporządzonym raporcie kwartalnym Netflix oficjalnie przyznał się do pożegnania z firmy 200 tys. pracowników. Niestety, w związku z tym akcje firmy znacznie straciły na wartości. W ciągu sześciu miesięcy zmniejszyły się o ok. 70 proc. 

Rzecznik prasowy Netflixa ujawnił dziennikowi “Forbes”, że taka decyzja ze strony przedsiębiorstwa pomoże lepiej dostosować się do “wolniejszego wzrostu przychodów”.

Kongres 590 - Grzegorz Piechowiak, Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Zmiany na platformie Netflix. Co czeka subskrybentów?

23 czerwca współzarządzający Netflixem wyjawił, że subskrybenci będą mogli liczyć na tańszy abonament, jednak będzie on miał dość znaczącą wadę. Użytkownicy będą zmuszeni do oglądania reklam, które platforma przez długi czas negowała i zapierała się twierdząc, że nie wprowadzi takiego rozwiązania.

Sonda
Czy jesteś fanem Netflixa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze