praca/firma/zatrudnianie obcokrajowców

i

Autor: materiały prasowe Już prawie 300 tys. Ukraińców podjęło pracę

GUS: Bezrobocie w Polsce coraz mniejsze. Możliwe, że w wakacje padnie rekord

2022-06-24 12:50

Bezrobocie wciąż spada. Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, w Polsce na koniec maja 2022 roku bezrobocie wyniosło 5,1 proc. Miesiąc wcześniej było o 0,1 pkt. proc. większe. Od 2019 roku nie było tak dobrych danych, jest szansa, że już wkrótce padnie rekord.

Niska stopa bezrobocia w Polsce. Wynosi 5,1 proc.

24 czerwca 2022 r. GUS poinformował, że w maju br stopa bezrobocia wyniosła 5,1 proc. To już trzeci taki spadek, po tym, jak na pograniczu 2021 i 2022 roku stopa procentowa utrzymywała się na poziomie 5,4 - 5,5 proc. Podczas pandemii koronawirusa wskaźnik wyniósł 6,5 proc. Niższego wyniku, niż obecny, nie odnotowano od jesieni 2019 roku.

W wakacje padnie rekord niskiego bezrobocia w Polsce? Do UP przybywa coraz więcej chętnych

Ekonomiści i Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej już wcześniej zapowiadali, że w Polsce stopa bezrobocia ukształtuje się na poziomie 5,1 proc. 

Główny Urząd Statystyczny wskazał, że w maju w urzędach pracy w całej Polsce zanotowano 850, 2 tys. bezrobotnych, przy czym miesiąc wcześniej było ich o 27,7 tys. mniej. 

Średnia stopa bezrobocia w Polsce jest bliska od pobicia rekordu. Wszystko wskazuje, że padnie on już wkrótce, bo podczas tegorocznego sezonu letniego.

Kongres 590 - Barbara Socha, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej

Polska krajem z jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w UE? Okazuje się, że tak

Według opublikowanych danych Eurostatu 1 czerwca stopa bezrobocia była aż o połowę niższa niż średnia w całej Unii Europejskiej. Wyprzedzają nas natomiast Czechy, ale też Niemcy. Jeśli chodzi o podział na województwa, w wielkopolskim stopa bezrobocia wyniosła 2,8 proc, z kolei w warmińsko-mazurskim 7,9 proc. 

Sonda
Zamierzasz pracować w wakacje?
Najnowsze