Emerytury 2021

i

Autor: Shutterstock Emerytury 2021

Nie uwierzysz, co emeryci mają w domu. Szokujący raport GUS

2021-01-21 12:42

Szukasz prezentu na Dzień Babci i Dziadka 2021? Sprawdź, czy dziadkowie nie mają tego już w domu! Z okazji święta naszych babć i dziadków Główny Urząd Statystyczny przygotował specjalny raport o seniorach w Polsce. Zobacz, jaki sprzęt codziennego użytku mają emeryci w swoich domach. Będziesz zdziwiony!

Zgodnie z najnowszymi danymi GUS w Polsce niemal 22 proc. ludności Polski to potencjalni emeryci, czyli osoby w wieku poprodukcyjnym. Liczba ta znacząco wzrosła na przestrzeni ostatnich lat - w 2010 roku seniorów było niecało 17 proc., a w 1990 prawie 13 proc. Raport ujawnia też, jak dużą mamy grupę, która pobiera hiper emeryturę, czyli specjalny dodatek dla osób, które ukończyły 100 lat. Taki rodzaj świadczenia emerytalnego, nazywanego świadczeniem honorowym, w wysokości niemal 4300 złotych brutto miesięcznie wg GUS ma prawo pobierać 5942 seniorów.

ZOBACZ: Dramat Emerytów. Waloryzacja NIC nie da! Złe wiadomości na Dzień babci i dziadka

Co jednak ciekawe, GUS prześwietlił też rzeczy, które polscy emeryci posiadają w domach. Jak się okazuje prawie każda potencjalna babcia czy dziadek posiada telewizor (98,5 proc.), pralkę automatyczną (94,1 proc.) oraz telefon komórkowy (93 proc.). Mniej niż połowa seniorów ma na swoim stanie samochód (46,8 proc.) oraz komputer osobisty. W przypadku zmywarek emeryci ewidentnie wybierają klasyczne, ręczne zmywanie - zmywarkę do naczyń posiada w Polsce zaledwie 22 proc. seniorów.

SPRAWDŹ: Promocje w Lidlu na DZIEŃ BABCI! Sprawdź MEGA okazje [GALERIA]

wyposazenie gospodarstw

i

Autor: Redakcja SE
Sonda
Czy uważasz, że minimalna waloryzacja, czyli podwyżka emerytur w 2021 na poziomie 50 złotych jest wystarczająca?
infografika ludnosc w wieku poprodukcyjnym

i

Autor: Redakcja SE
ZUS wysyła emerytom po kilkanaście tysięcy. To nie pomyłka. Emerycie! Nie przegap przelewu
infografika 100plus

i

Autor: Redakcja SE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze