Masatoshi Ito

i

Autor: nec.com/materiały prasowe Masatoshi Ito

Śmierć miliardera

Nie żyje Masatoshi Ito. Znany miliarder miał 98 lat

2023-03-15 14:34

W wieku 98 lat zmarł Masatoshi Ito. To właśnie jemu swoją świetność zawdzięczają sklepy sieci 7 Eleven. W 2022 r. "Forbes" wyceniał jego majątek na 4,35 mld dol.

Nie żyje Masatoshi Ito. Japoński miliarder miał 98 lat

Nie żyje Masatoshi Ito - poinformował Seven & I Holdings. Pochodzący z Japonii miliarder zmarł 10 marca 2023 roku w wieku 98 lat. Przyczyną śmierci był podeszły wiek. Miliarder kojarzony był przede wszystkim z siecią sklepów 7 Eleven. Sklepy tej marki nie występują w Polsce - na całym świecie jest ich aż 83 tys.

"Założycielem przedsiębiorstwa był Joe C. Thompson, który otworzył pierwszy sklep w Dallas w USA w 1927 r. Początkowo sklepy otwarte były od godziny 7 rano do 23 - stąd nazwa. 7 Eleven zawdzięcza swój rozkwit Masatoshi Ito, który, podczas wizyty w USA dostrzegł 7 Eleven i w 1974 roku "zaimportował" sieć do Japonii. Dziś znajduje się tam jedna czwarta sklepów tej marki. Ito przekształcił swoją firmę z małego sklepu odzieżowego w Tokio w korporację o rocznych przychodach przekraczających 28 mld dol. i zatrudniającą ponad 125 tys. pracowników" - informuje Business Insider. 

Sukces Masatoshi Ito - ciężka praca i szczęście

"Często jestem pytany, czy odniosłem sukces dzięki ciężkiej pracy, czy po prostu miałem szczęście. Właściwie odpowiedź brzmi: jedno i drugie" - powiedział Masatoshi Ito w wywiadzie cytowanym przez BBC.

w 2022 roku magazyn "Forbes" wyceniał jego majątek na 4,35 mld dol.

Sonda
Czy słyszałeś o sieci sklepów 7 Eleven?
Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń
Najnowsze