Centrala Grupy Maspex w Wadowicach

i

Autor: STRABAG Centrala Grupy Maspex w Wadowicach. Biurowiec ma być oddany do użytku w 2016 roku

Smutna wiadomość

Nie żyje jeden z najbogatszych Polaków. Był współzałożyciel Maspexu

2024-04-02 17:22

Jerzy Kasperczyk zmarł 26 marca w wieku 62 lat, ale dopiero teraz ta wiadomość została podana do wiadomości publicznej. Jerzy Kasperczyk był jednym ze współzałożycieli znanej firmy Maspex w Wadowicach i jednym z najbogatszych Polaków.

Zmarł współzałożyciel Maspexu

Jerzy Kasperczyk zmarł 26 marca w wieku 62 lat. Był jednym ze współzałożycieli wadowickiej firmy Maspex. Ta znana dziś firma powstała w 1990 roku dosłownie w garażu. Założyli ją Jerzy Kasperczyk, Krzysztof Pawiński(prezes firmy), Zdzisław Stuglik, Sławomir Rusinek i Józef Szczur. Obecnie Maspex to jedna z największych polskich firm, do której należą takie marki jak m.in. Tymbark, Łowicz, Kubuś, Krakus, Tiger i Tarczyn.  

Jerzy Kasperczyk w 2021 roku znalazł się na Liście 100 Najbogatszych Polaków dwutygodnika „Forbes” z sumą rzędu 1,219 mld zł. Zajął wówczas 52 miejsce. A w 2023 roku magazyn "Forbes" szacował jego majątek na ponad 1,5 mld zł, plasując go na 44. miejscu. Pomimo gigantycznych zarobków, ogromnego sukcesu biznesowego współzałożyciel spożywczego giganta nie udzielał się w mediach.

Maspex to polski gigant branży spożywczej, a także jedna z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej. Maspex notuje miliardowe przychody i sprzedaje swoje produkty do ponad 70 krajów świata. Są one dostępne na niemal wszystkich kontynentach.

Pieniądze to nie wszystko - Wojciech Trojanowski

QUIZ PRL. Gry i zabawy dziecięce w PRLu

Pytanie 1 z 15
Jak nazywała się gra podczas której uczestnicy przesuwali przedmiot w stronę mety: pstrykając w niego palcami?
QUIZ PRL. Gry i zabawy dziecięce w Polsce ludowej
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze