Anna Łukaszewska-Trzeciakowska

i

Autor: Zbyszek Kaczmarek / Reporter Anna Łukaszewska-Trzeciakowska

Nowa postać w rządzie Morawieckiego

Zmiany w ważnym ministerstwie. Anna Łukaszewska-Trzeciakowska ma być wiceszefową resortu klimatu i środowiska

2022-07-18 10:11

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska była prezes Baltic Power oraz Orlen Neptun ma objąć funkcję wiceministra klimatu i środowiska - taką informację podała Polska Agencja Prasowa. PAP zaznacza, że jest to informacja nieoficjalna.

Kim jest Anna Łukaszewska-Trzeciakowska?

"Anna Łukaszewska-Trzeciakowska ma zostać powołana na stanowisko wiceministra w resorcie klimatu i środowiska" - przekazało źródło Polskiej Agencji Prasowej. Łukaszewska-Trzeciakowska z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentką MBA. Karierę zawodową rozpoczynała w spółkach sektora obronnego.

Od 2007 roku pracowała w sektorze energetycznym, w tym jako prezes zarządu Elektrowni Kozienice. Od 2017 do 2019 roku była odpowiedzialna m.in. za kwestie i sprawy korporacyjne w Polskim Komitecie Energii Elektrycznej.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz

Współpraca z Grupą Orlen i Baltic Power

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska pełniła również rolę eksperta i pełnomocnika w resorcie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

W 2021 roku pracowała w spółkach Grupy Orlen. Była prezesem zarządów Baltic Power i Orlen Neptun, gdzie odpowiadała za rozwój projektów morskiej energetyki wiatrowej.

Sonda
Czy działalność człowieka ma wpływ na zmiany klimatyczne?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze