Anna Łukaszewska-Trzeciakowska

i

Autor: Zbyszek Kaczmarek / Reporter Anna Łukaszewska-Trzeciakowska

Nowa postać w rządzie Morawieckiego

Zmiany w ważnym ministerstwie. Anna Łukaszewska-Trzeciakowska ma być wiceszefową resortu klimatu i środowiska

2022-07-18 10:11

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska była prezes Baltic Power oraz Orlen Neptun ma objąć funkcję wiceministra klimatu i środowiska - taką informację podała Polska Agencja Prasowa. PAP zaznacza, że jest to informacja nieoficjalna.

Kim jest Anna Łukaszewska-Trzeciakowska?

"Anna Łukaszewska-Trzeciakowska ma zostać powołana na stanowisko wiceministra w resorcie klimatu i środowiska" - przekazało źródło Polskiej Agencji Prasowej. Łukaszewska-Trzeciakowska z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentką MBA. Karierę zawodową rozpoczynała w spółkach sektora obronnego.

Od 2007 roku pracowała w sektorze energetycznym, w tym jako prezes zarządu Elektrowni Kozienice. Od 2017 do 2019 roku była odpowiedzialna m.in. za kwestie i sprawy korporacyjne w Polskim Komitecie Energii Elektrycznej.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz

Współpraca z Grupą Orlen i Baltic Power

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska pełniła również rolę eksperta i pełnomocnika w resorcie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

W 2021 roku pracowała w spółkach Grupy Orlen. Była prezesem zarządów Baltic Power i Orlen Neptun, gdzie odpowiadała za rozwój projektów morskiej energetyki wiatrowej.

Sonda
Czy działalność człowieka ma wpływ na zmiany klimatyczne?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze