Tańsze bilety PKP

i

Autor: Art Service / Super Express Tańsze bilety PKP

Ceny biletów

Niższe ceny biletów PKP jeszcze w lutym! Premier Morawiecki zapewnia o tańszych podróżach

2023-02-06 15:14

Premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej (6.02.2023 r.) konferencji prasowej poinformował, że najpóźniej do końca lutego ma zostać wdrożony nowy taryfikator biletów PKP zakładający obniżki cen. Dodał, że ma nadzieję, iż bilety będą kosztowały tyle co w 2022 r.

Szef rządu pytany podczas poniedziałkowej konferencji w Dobieszowicach (woj. Śląskie) o obniżkę cen biletów kolejowych ocenił, że w tym tygodniu decyzja w tej sprawie powinna już zapaść.

 Niższe ceny biletów najpóźniej do końca lutego. Premier zapewnia o tańszych podróżach

Premier Mateusz Morawiecki zastrzegł, że to "bardziej pytanie do ciał korporacyjnych, do zarządu i do rady nadzorczej PKP". "Ale generalnie, z tego co mi wiadomo, a bardzo się tą sprawą interesuję, to w tym tygodniu te ceny ostateczne zostaną ustalone (...) Mam nadzieję, że na poziomie takim, jak w zeszłym roku" - powiedział.

Szef rządu wyraził nadzieję, że nowy cennik, taryfikator zostanie wdrożony najpóźniej do końca lutego. "Może nawet uda się wcześniej, a więc mieszkańcy Polski, wszyscy obywatele Polski będą mogli podróżować taniej" - zapewnił.

Podwyżki cen biletów. Nowy cennik od 11 stycznia

Od 11 stycznia obowiązuje nowy cennik biletów PKP Intercity. Ceny bazowe biletów jednorazowych w pociągach Pendolino wzrosły średnio o 17,8 proc., w pociągach EIC o 17,4 proc., a w pociągach TLK/IC średnio o 11,8 proc. Podwyżkę cen biletów przewoźnik uzasadnił wzrostem cen prądu.

Pod koniec stycznia premier Morawiecki zapowiedział, że ws. cen biletów kolejowych będzie rozmawiał z kierownictwem Ministerstwa Infrastruktury. Premier poinformował też, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni rząd chce doprowadzić do tego, aby nastąpił powrót do niskich, wcześniejszych cen przejazdów.

Sonda
Czy podróżujesz kolejami PKP Intercity?
Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek

Kłopoty finansowe mogą prowadzić do poważnych problemów psychicznych.

Jak się przed tym ustrzec? Posłuchaj ważnych rad ekspertki!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze