Piotr Muller

i

Autor: Shutterstock; Tomasz Radzik/Super Express Piotr Muller

Bilety PKP

Wrócą tańsze bilety na pociągi PKP? Rzecznik rządu podał kluczową datę

2023-02-02 14:31

Podwyżka cen biletów PKP Intercity oburzyła Polaków, jak i polityków PiS, którym spółka "spłatała figla" w roku wyborczym. Rząd zdecydował się interweniować, żeby obniżyć ceny. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że w przyszłym tygodniu (6-12 lutego) pojawi się komunikat w sprawie spadku cen.

Spadną ceny biletów PKP Intercity? Rzecznik rządu podał termin

Piotr Müller w rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia zapowiedział, że rząd planuje korekty cenowe w PKP Intercity (które jest państwową spółką), ale obecnie są one na etapie ustaleń.

- Ogłoszenie dotyczące ostatecznych korekt cenowych myślę, że będzie w przyszłym tygodniu. W tym tygodniu są jeszcze spotkania robocze w tym zakresie, dlatego w przyszłym tygodniu będzie komunikat, który finalizuje ten temat - mówił rzecznik rządu.

Czy wrócą stare ceny za bilety PKP Intercity?

Müller zapytano o to, czy mogą wrócić ceny do poziomu sprzed ostatnich podwyżek stwierdził "Czekamy. Premier postawił zadanie daleko idące. Zobaczymy jakie są możliwości". Podkreślił także, że rząd nie rozważa obniżki VAT, a w przyszłotygodniowym komunikacie dowiemy się, jak wysokie będą podwyżki.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział interwencję, po tym jak 11 stycznia wszedł nowy cennik PKP Intercity, który podwyższył ceny biletów o 17,8 proc. w Pendolino ., w pociągach EIC o 17,4 proc., a w pociągach TLK/IC średnio o 11,8 proc. Rząd miał być zaskoczony podwyżkami w państwowej spółce.

Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek
Sonda
Czy podróżujesz kolejami PKP Intercity?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze