PKP świetne jest. Bilety coraz droższe to i opóźnienia coraz większe LISTA

i

Autor: Archiwum PKP "świetne" jest. Bilety coraz droższe to i opóźnienia coraz większe LISTA

Bilety PKP

Premier Morawiecki obiecuje tańsze bilety na pociągi PKP Intercity. Obniżka cen już za 2 tygodnie?

2023-01-30 15:07

Bilety kolejowe w tym roku poszły w górę nawet o blisko 18 proc. Okazało się, że taniej polecieć samolotem lub pojechać samochodem niż pociągiem. Tym sposobem wieloletni plan powrotu pasażerów na koleje legł w gruzach. Sprawy w swoje ręce bierze premier i obiecuje rychły powrót do cen sprzed podwyżek.

Rozkład jazy PKP - tańsze bilety

Od 11 stycznia w PKP Intercity obowiązuje nowy cennik biletów kolejowych. Za przejazd Pendolino podróżni płacą o 17,8 proc. więcej. Przejazd składami Express InterCity jest o 17,4 proc. droższy. Bilety na przejazdy TLK podrożały o 11 proc., a bilety odcinkowe przeciętnie o 10 proc. Powodem takich podwyżek ma być inflacja i podwyżki cen energii. Pasażerowie natychmiast po ogłoszeniu podwyżek wszczęli larum i wyliczyli, że taniej niż pociągiem można polecieć samolotem czy pojechać autem. Stanowisko w sprawie w zabiera premier Polski. - W zeszłym tygodniu spotkałem się z ministrem infrastruktury panem Andrzejem Adamczykiem, a także z zarządem PKP Intercity i przekazałem informacje, że domagam się znaczącej redukcji, a najlepiej powrotu do poprzednich cen tak, żeby jednocześnie inflacja była jak najbardziej przyduszona, przymrożona, żeby nie nadawać tych dodatkowych impulsów inflacyjnych, a z drugiej strony żeby przede wszystkim Polacy, obywatele, mogli jeździć wygodnie, tanio, komfortowo no i właśnie po jak najniższych kosztach - powiedział Mateusz Morawiecki.

Obniżenie cen biletów ma być możliwe dzięki dodatkowej puli dla PKP z budżetu państwa. Ceny w PKP Interciy mają spaść w najbliższych tygodniach.

Pieniądze to nie wszystko Rafał Brzoska
Sonda
Czy podróżujesz kolejami PKP Intercity?

Inflacja WYSTRZELI jeszcze mocniej?

Posłuchaj złowrogiej prognozy ekonomisty!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze