Nowe 500 plus od 2022 r.! Dla kogo 1500 zł na dziecko?

2021-12-03 15:10
Rodzina
Autor: www.pixabay.com

Doskonałe wieści dla rodziców! Już od 1 stycznia będą dostawać nie tylko 500 plus na każde dziecko, ale też dodatkowe świadczenie na drugie i kolejne dziecko. Taką możliwość daje ustawa wprowadzająca Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Można dostać nawet 12 tys. na dziecko, a miesięcznie - 1500 zł! Sprawdź, kto może liczyć na taką wypłatę

500 plus dla każdego dziecka

W 2022 roku czekają nas zmiany w sztandarowym programie rządu, jakim jest 500 plus. Przypominamy, że takie pieniądze co miesiąc dostaje rodzic na każde dziecko, niezależnie od dochodu. Od 1 stycznia składanie wniosku będzie możliwe tylko w formie elektronicznej.

Rośnie zatrudnienie i płace. Zobacz, kto dostaje największe podwyżki

Samą obsługą programu Rodzina 500 plus zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych za pośrednictwem platformy PUE ZUS. Nie będzie też obowiązku corocznego składania wniosków. Prawo do świadczenia na kolejny okres rozliczeniowy ma być odnawiane automatycznie. Zmieni się także forma wypłaty świadczenia, będzie się ona odbywała w formie bezgotówkowej, czyli na rachunek bankowy wnioskodawcy.

Tańczące z promocjami 2.12

Nowe wsparcie - 1500 zł na dziecko

To nie wszystkie pieniądze, jakie rodzice mogą dostać na dzieci. Niezależnie od świadczenia 500 plus, został bowiem wprowadzony Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Rodzice będą mogli otrzymać nawet 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko w wieku od 12. do 36. miesiąca życia. Opiekunowie będą mogli wybrać, czy chcą dostawać świadczenie w wysokości 500 zł przez dwa lata, czy też po 1000 zł przez 12 miesięcy. Można więc miesięcznie dostawać razem z 500 plus aż 1500 zł na dziecko! Rodzice samodzielnie podejmą decyzję, na co chcą te pieniądze przeznaczyć.

Potężna waloryzacja emerytur! Zyskają wszyscy seniorzy. Ile? [TABELKA]

Z programu będą mogły skorzystać także osoby samotnie wychowujące dzieci. Środki będą nieopodatkowane i niezależne od dochodów rodziny. Wypłatą świadczeń będzie zajmował się ZUS. Środki nie będą wypłacane w formie gotówki, tylko na konto.

Sonda
Skorzystasz z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze