Adam Niedzielski

i

Autor: MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS Adam Niedzielski

Nowe obostrzenia od grudnia 2021? Niedzielski: "Limity w niektórych miejscach"

2021-11-29 11:12

Koronawirus w Polsce. U szczytu czwartej fali koronawirusa i wraz pojawieniem się w Europie nowego wariantu koronawirusa omikron, od początku grudnia planowane jest wprowadzenie obostrzeń - informuje minister Adam Niedzielski. - Możliwe jest ponowne ustanowienie maksymalnego limitu osób, które mogą wejść do niektórych miejsc - wynika z zapowiedzi szefa resortu zdrowia. Tematowi obostrzeń poświęcone będzie poniedziałkowe posiedzenie sztabu kryzysowego.

Omikron. Nowy wariant koronawirusa

W rozmowie na antenie Radia Plus szef MZ Adam Niedzielski poinformował, że na poniedziałek na godz. 11 zwołany został sztab kryzysowy. "Zaprosiłem do tego sztabu zarówno ministra Saczkę, czyli Głównego Inspektora Sanitarnego, jak i pana Grzegorza Juszczyka, czyli szefa Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego" - wskazał. Jak dodał, analizowana będzie możliwość uszczelnienia granic. Oprócz tego, od początku grudnia, planowane jest wprowadzenie dodatkowych obostrzeń.

Zobacz koniecznie: Obostrzenia na Boże Narodzenie. Będzie kwarantanna przez omikron? Co z powrotami na święta?

Tańczące z promocjami 26.11

Nowe obostrzenia od grudnia 2021? Niedzielski: "Limity w niektórych miejscach"

Pytany, o jakie ograniczenia chodzi, szef Ministerstwa Zdrowia podkreślił, że do momentu posiedzenia sztabu nie chce ujawniać żadnych informacji.

"Zamknięcie szkół nie wchodzi w grę, raczej myślimy o takich ruchach, które będą wyraźnym sygnałem mówiącym o tym, że rośnie ryzyko, bo pojawiło się w otoczeniu nowe zagrożenie w postaci Omicrona" - powiedział minister.

Przeczytaj: Czy szkoły zostaną zamknięte? Minister jasno. Koronawirus wariant omikron

Na pytanie, czy chodzi np. o wprowadzenie limitu osób, które mogą wejść do niektórych miejsc, Niedzielski odparł: "Na przykład limity, ale to musimy sobie dzisiaj przemyśleć dokładnie".

Sonda
Czy obawiasz się wariantu koronawirusa: omikron?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze