Godziny dla seniorów

i

Autor: Biedronka

Nowe ZASADY w sklepach. Są godziny dla seniorów? Jakie obostrzenia?

2020-11-05 13:20

Nowe wytyczne dotyczące zakupów wchodzą w życie w sobotę 7 listopada. Czy na liście zmian znalazły się godziny dla seniorów? Do tej pory osoby po 60. roku życia na zakupy, na pocztę, do apteki będą mogły wybierać się przez całe dnie. Jednak w godz. 10-12 w sklepach nie miały prawa spotkać młodszych klientów. Czy teraz to się zmieni?

Lockdown w Polsce coraz bliżej. Koronawirus nie odpuszcza. W Polsce sytuacja staje się dramatyczna. W związku z tym rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Na liście najnowszych restrykcji znalazło się zamknięcie galerii handlowych. Ale są pewne wyjątki. Od soboty, 7 listopada, sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem wybranych sklepów: spożywczych, z artykułami dla zwierząt, aptek, drogerii, punktów usługowych typu poczta, saloników prasowych. Co ważne, czynne pozostaną też sklepy remontowo-budowlane.

ZOBACZ TAKŻE: Lockdown w Polsce. Czy sklepy budowlane będą czynne?

W życie wchodzą też nowe zasady dotyczące tych sklepów, które będą mogły działać pomimo zakazu. W mniejszych sklepach o powierzchni do 100 mkw. będzie mogła przebywać 1 osoba na każde 10 mkw., a w sklepach dużych powyżej 100 mkw. pozostaje 1 osoba na każde 15 mkw. 

Czy wprowadzenie nowych obostrzeń znosi tak zwane godziny dla seniorów, które obowiązują w godz. 10-12? Do tego rząd się nie odniósł, zatem wszystko wskazuje na to, że będą funkcjonowały bez zmian. Oznacza, to, że od godz. 10 do godz. 12 na zakupy, na pocztę, do apteki będą mogły wybierać się wyłącznie osoby po 60. roku życia. Pozostałe w tym czasie nie powinny wchodzić od sklepów, aptek, na pocztę itp. 

Tańczące z promocjami 9 X

Przypominamy, że cały czas podczas zakupów obowiązuje zasłanianie nosa i ust. Osoby niestosujące się do tego wymogu, poza osobami zwolnionymi na mocy obowiązujących przepisów prawa, nie powinny być obsługiwane.

Sonda
Czy uważasz, że za obowiązkową kwarantannę, każdy obywatel automatycznie powinien otrzymywać odszkodowanie przeliczone na podstawie minimalnej pensji krajowej?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze