wynagrodzenia

i

Autor: Shutterstock

Podwyżki wynagrodzeń

Nowe podwyżki pensji w Kaufland. Ile zarobią pracownicy w 2024?

2024-02-15 7:53

Sieć Kaufland ogłosiła planowane podwyżki wynagrodzeń w roku 2024, jednakże nie obejmą one wszystkich pracowników. W odpowiedzi przesłanej redakcji biznesowej portalu tvn24.pl, spółka wyjaśniła, kto może oczekiwać wzrostu pensji również od lipca. Wcześniej o podwyżkach pracowniczych informowały już sieci Biedronka, Lidl oraz Aldi.

Kaufland poinformował 1 lutego br. o planowanym wzroście pensji dla swoich pracowników, zadeklarowano, że na ten cel zostanie przeznaczonych niemal 110 milionów złotych. Jednakże, nie wszyscy pracownicy już odczuli tego wzrostu na swoich kontach. Według informacji udzielonej przez biuro prasowe Kaufland Polska Market, część pracowników otrzymała podwyżki już od stycznia, natomiast pozostali pracownicy mogą spodziewać się wzrostu pensji od 1 marca, czyli początku nowego roku budżetowego.

Kto dostanie podwyżki?

Jak podało biuro prasowe, "procentowy wzrost wynagrodzeń w ujęciu rok do roku wyniósł 12 proc.", a podwyżki objęły pracowników wszystkich obszarów działalności sieci - sprzedaży, logistyki oraz centrali. Dodatkowo, zapowiedziano kolejną podwyżkę wynagrodzeń planowaną na lipiec, jednakże nie dotyczyć będzie ona wszystkich pracowników. Według informacji udzielonych przez biuro prasowe Kaufland Polska Market, wzrost wynagrodzeń w lipcu będzie adresowany do pracowników magazynów oraz pracowników sklepów na stanowisku sprzedawca-kasjer, którzy otrzymali już podwyżki w styczniu.

W Polsce sieć Kaufland posiada 245 marketów i zatrudnia około 15,5 tysiąca pracowników. Kaufland, wraz z Lidlem, należy do Grupy Schwarz, niemieckiej międzynarodowej sieci detalicznej. Podwyżki pensji pracowników były także tematem komunikatów prasowych odnośnie Biedronki, Lidla Polska oraz Aldi, które również podjęły działania w tej kwestii w połowie grudnia 2023 roku.

QUIZ PRL. Czy znasz te słowa?

Pytanie 1 z 15
Czym zajmowała się repasaczka?
Punkt repasacji pończoch. Widoczna kobieta naprawiająca pończochy -1970
Pieniądze to nie wszystko: Leszek Balcerowicz
Najnowsze